Zdbaj o zdrowie swojej wątroby

07-10-2016

Wątroba jest największym organem w ludzkim organizmie- waży prawie dwa kilogramy! Wraz z jej rozmiarami idzie w parze ogromna ilość zadań , za które jest odpowiedzialna. Organ ten wykonuje ponad 500 różnych funkcji, a jego rola nie ogranicza się jedynie do procesu trawienia.

Wątroba jest odpowiedzialna przede wszystkim za usuwanie z organizmu wszelkich zanieczyszczeń- zarówno tych, które sami produkujemy, jak i tych pochodzących z zewnątrz. W ciągu doby wytwarza ona ponad litr żółci pozwalającej na trawienie tłuszczów oraz wchłanianie witamin A, D, E i K. Oprócz tego organ ten stanowi największy magazyn krwi, który uruchamiany jest w czasie zagrożenia- na przykład krwotoku. Kiedy praca wątroby jest zaburzona, następuje  zmniejszona krzepliwość krwi , niedobory żelaza, witamin oraz kłopoty trawienne.

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ

Wątroba jest jedynym organem w ludzkim organiźmie, który ma zdolność do samoregenracji. W przypadku uszkodzenia, aż w 50% sama poradzi sobie z wyrządzonymi szkodami! Niestety bardzo łatwo doprowadzić do utraty tej cennej umiejętność. Niewłaściwy tryb życia, używki, zła dieta, stres, leki oraz otaczające nas zanieczyszczenia, powodują nadmierne gromadzenie się toksyn w ciele. Wątroba nie jest w stanie sama sobie z nimi poradzić i w efekcie ulega licznym mikrouszkodzeniom.  Długofalowo zła praca tego organu oznacza ryzyko pojawienia się żółtaczki i głębokich zaburzeń metabolicznych, a w efekcie śmierć. W większości przypadków złe funkcjonowanie tego organu wynika z nadmiernego spożywania alkoholu, zbyt rygorystycznych diet odchudzających oraz nieprawidłowych nawykach żywieniowych. Aby wątroba dobrze funkcjonowała, potrzebne są jej pokarmy bogate w błonnik i enzymy trawienne oraz regularne dostarczanie energii.

DIETA OCZYSZCZAJĄCA WĄTROBĘ

Aby zachować wątrobę w dobrym stanie, przyśpieszyć jej regeneracje i uwolnić od zanieczyszczeń, warto regularnie stosować kuracje odtruwające. Najskuteczniejszym i najprostszym  środkiem pomocy wątrobie jest dieta.  Podczas programu oczyszczającego należy wyeliminować:

  • nabiał: mleko, sery, śmietanę, jogurty, masło, margaryny, jajka
  • czerwone mięso
  • pieczywo pszenne
  • słodycze: cukier, dżemy, konfitury, czekoladę, ciastka, herbatniki, lody, słone paluszki, prażone orzeszki
  • grzyby, nawet pieczarki
  • alkohol, kawę, mocną herbat


WŁAŚCIWA SUPLEMENTACJA

Oprócz zmian w diecie, warto zapewnić wątrobie dodatkowe wsparcie. Liver Detox to 30-dniowy program suplementacyjny. Pakiet składa się z trzech w 100% naturalnych suplementów, które zapewnią twojej wątrobie odpowiednią pomoc przez całą dobę. Dzięki nim skutecznie przeprowadzisz detoks, ułatwisz jej procesy regeneracyjne, a także uporasz się kłopotami trawiennymi. Dodatkowo do programu dołączona jest książeczka z przepisami i wskazówkami dietetycznymi.