Zachowaj linię po świętach!

23-12-2014 | Posted by Natalia

Boże Narodzenie to czas, kiedy nawet największym twardzielom zdarza się zapomnieć o diecie i dać się ponieść przy suto zastawionym stole. Co jednak zrobić, aby nie odmawiać sobie świątecznych smakołyków, a jednocześnie nie zmagać się z późniejszym przejedzeniem i wyrzutami sumienia? Poznaj 10 sposobów, jak nie przytyć w święta:

  1. Przygotuj mały talerz na którym będziesz jeść świąteczne dania. Staraj się nałożyć na niego jednocześnie wszystko, czego chcesz spróbować, a potem nie dokładaj kolejnych porcji. Pamiętaj, że każda z nich smakuje tak samo, a jednocześnie dostarcza mnóstwo zbędnych kalorii.
  2. Zamiast decydować się na duże porcje każdej potrawy, nałóż sobie odrobinę każdej z nich. Dzięki temu poznasz wszystkie świąteczne smaki, zaspokoisz swoją ciekawość, a jednocześnie unikniesz przejedzenia.
  3. Skup się na potrawach typowo świątecznych, rezygnując z takich dodatków, jak np. pieczywo.
  4. Napoje gazowane zastąp kompotem z suszu bez cukru, czerwona i białą herbatą, miętą i czystkiem lub ciepłą wodą z cytryną. Staraj się też regularnie nawadniać organizm, pijąc np. szklankę wody co godzinę. Dzięki temu szybciej będziesz odczuwać sytość i zjesz mniej.
  5. Zamiast głodzić się do wigilijnej kolacji, zjedz trzy niewielkie, lekkie posiłki. Dzięki temu unikniesz wilczego apetytu i objadania się na noc.
  6. Ogranicz ilość zjedzonych słodyczy. To one są największym zagrożeniem i przyczyną naszego przybierania na wadze. Jeśli już nie możesz się powstrzymać przed zjedzeniem świątecznego makowca, niech to będzie tylko jedna porcja. Pozostałe zastąp pomarańczą lub mandarynką, które również kojarzą się z Bożym Narodzeniem, ale mają o wiele mniej kalorii.
  7. Jeśli jednak chęć próbowania ciast i pierogów jest ponad Twoją silną wolę, wspomóż organizm suplementami Sensilab: SlimGo Carb Blocker i SlimGo Sugar Blocker, które skutecznie ograniczą odkładanie niechcianego tłuszczu poprzez blokowanie przekształcania węglowodanów w tłuszcz.
  8. Święta są okresem bardzo rodzinnym, gdzie większość czasu spędzamy przy obfito zastawionym stole. Wspomóż więc swoją wątrobę w tak ciężkiej dla niej pracy. Zacznij stosować suplementy Hepafar i Acai Detoxan, aby wspomóc metabolizm i oczyszczanie organizmu z toksyn, a także usprawnić pracę wątroby.
  9. Pamiętaj o aktywności fizycznej! Krótki, ale intensywny spacerek na chłodnym powietrzu pobudzi krążenie i przyspieszy metabolizm.
  10. Otrzymane w prezencie słodycze zachowaj na inne czasy lub oddaj komuś, kto nie zmaga się ze zbędnymi kilogramami :)
News Tags