Wszystko, co musisz wiedzieć o pryszczach

22-01-2014 | Posted by Natalia

Czy Ciebie także zaskórniki i pryszcze wprawiają w zły humor? Nie ze względu na to, że stany zapalne bolą, ale dlatego, że takie niedoskonałości skóry pogarszają i wygląd, i samopoczucie. Zobacz, jak możesz rozwiązać ten problem.

pryszcze

Cera ma swój naturalny cykl, podobnie dzieje się z pryszczem. Proces odnowy skóry może zostać zakłócony przez zachwianie równowagi hormonalnej, która zmienia się w zależności od naszego wieku.

W okresie dojrzewania wzrasta produkcja sebum. Zwiększona produkcja łoju w połączeniu z martwymi komórkami skóry prowadzi do zatykania porów. Rezultatem jest pojawienie się zaskórników, które mogą przejść w stany zapalne, co prowadzi do tworzenia się wyprysków i trądziku.

Zakażenie może pojawić się w każdym z tysięcy porów na twarzy lub w innym miejscu na ciele. Zaczyna się około 2 do 3 tygodni wcześniej, zanim pojawi się na powierzchni skóry. Na niej widzimy je jako zaczerwienione miejsca, w postaciwyprysków.

Pryszcze, które powstają jesienią

Aby chronić ciało przed słońcem, należy oczywiście stosować kremy z ochronnym filtrem przeciwsłonecznym. Niestety, kosmetyki te często powodują zatykanie porów i pojawienie się pryszczy. Co gorsza, stan ten jest pogarszany przez ciepło, które powoduje nadmierne pocenie się.

Chociaż mówi się, że słońce pomaga pozbyć się wyprysków, prawda jest taka, że nadmierne opalanie i szczególnie oparzenia słoneczne pogarszają jeszcze stan skóry i powodują rozmnażanie pryszczy. Dlatego u wielu osób właśnie teraz, jesienią, pojawia się więcej niedoskonałości.

Co można zrobić?

Wybierz odpowiedni krem do całorocznej pielęgnacji. Powinien to być kosmetyk, który nie zatyka porów i nie zawiera alkoholu. Uważaj na składniki komedogenne (np. naturalne tłuszcze, lanolina i jej pochodne, kwasy tłuszczowe itd.). Obszary problematyczne oczyszczaj dobrej jakości żelem do mycia, a następnie stosuj krem, który ma działanie przeciwtrądzikowe.

Produkty kosmetyczne do twarzy można również używać do pielęgnacji pleców, ramion i innych miejsc, w których występują stany zapalne oraz ropne.

News Tags