Wakacyjna pierwsza pomoc - chlorella

11-07-2017

Podczas urlopu bardzo często zapominamy o diecie i jemy to, na co mamy ochotę. Lody, gofry z bitą śmietaną, zapiekanki, zimne piwo i kiełbasa z grilla to tylko niektóre z wakacyjnych przysmaków, ale kto potrafi się im oprzeć? Niestety, Twój wypoczynek to dla wątroby czas pracy na najwyższych obrotach. 

 

Wątroba jest jednym z największych i najważniejszych organów w naszym ciele. Odpowiada za odtruwanie organizmu i eliminacje toksyn. Niestety ze względu na rolę, którą pełni, jest szczególnie podatna na uszkodzenia. Nadmierne narażanie wątroby na działanie szkodliwych substancji, może prowadzić do stanu zwanego marskością. Wątroba traci wówczas naturalną zdolność do samoregeneracji, a także przestaje spełniać wiele różnych funkcji. Aby uniknąć takie stanu należy dbać o prawidłową dietę, unikać używek i dużo się ruszać. Jeżeli zauważyłeś, że w ostatnim czasie cierpisz na częste problemy z wypróżnianiem - zaparcia lub biegunki, czujesz się ociężały i przemęczony lub często boli Cię głowa a Twój brzuch jest opuchnięty, to znak, że Twoja wątroba woła o pomoc. 

 

Chlorella - naturalna pierwsza pomoc dla wątroby 

 Chlorella jest algą, której błona komórkowa składa się z trzech bardzo odpornych warstw ochronnych, które stanowią podstawę oczyszczających właściwości chlorelli. Wiążą one toksyny, co ułatwia ich wydalenie. Ponadto uszczelniają śluzówkę, dzięki czemu zanieczyszczenia nie mogą przedostać się w głąb naszego organizmu.

 

Źródło płynnych promieni słonecznych  

Czy wiesz, że ze względu na swoje niesamowite właściwości prozdrowotne, chlorofil często jest nazywany „płynnymi promieniami”? Życie bez słońca jest nieomal niemożliwe. Wiele osób już po kilku dniach pochmurnej pogody odczuwa wyraźny spadek samopoczucia, energii i sił witalnych. Chlorofil wpływa na nasz organizm podobnie do słońca. Pomaga zapobiegać przemęczeniu, bólom głowy, a ponadto wspiera oczyszczanie organizmu.  

Cząsteczki chlorofilu są podobne do cząsteczek hemu występujących w ludzkiej krwi. Dzięki temu  potrafią oczyścić ciało, wspomóc pracę narządów wewnętrznych, zwalczyć bakterie i grzyby a nawet pomóc w profilaktyce nowotworów!