Schudnij zgodnie z typem sylwetki - klepsydra

25-06-2014 | Posted by Natalia

Typ sylwetki zależy od uwarunkowań genetycznych, dlatego nie możemy całkowicie go zmienić. Ale bez względu na to, jaką masz figurę, możesz skutecznie ją wyszczuplić i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Dowiedz się, jak to zrobić, jeśli Twoja sylwetka przypomina swoim kształtem klepsydrę.

Klepsydra - jak ją rozpoznać?

Masz dość szczupłą talię, kształtny biust i szerokie biodra oraz ramiona? Oznacza to, że należysz do kobiet, które od zawsze rozbudzały męską wyobraźnię dzięki swoim krągłościom. Narzekasz na zbyt masywne uda oraz pośladki i nie przekonuje Cię argument, że taki typ sylwetki miała Marilyn Monroe? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: dzięki odpowiednim ćwiczeniom i właściwemu odżywianiu możesz skutecznie pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej.

U kobiet, których sylwetka przypomina klepsydrę, predyspozycje do przybierania na wadze są takie same, jak w przypadku jabłka czy gruszki, ale tkanka tłuszczowa rozkłada się w bardziej proporcjonalny sposób.

Jak schudnąć?

Jeśli należysz do tej grupy pań i chcesz schudnąć, musisz postawić na zrównoważoną dietę. Najważniejszym sposobem na szczupłą sylwetkę jest dla Ciebie zmniejszenie porcji. Jedz niewielkie posiłki o stałej porze i w stałych odstępach czasu. Twój jadłospis powinien być bogaty w białko, kwasy omega 3, owoce i warzywa. Unikaj żywności o wysokiej zawartości tłuszczu i cukrów prostych, a zamiast niej wybieraj zielone warzywa (brokuły, sałatę) oraz rośliny strączkowe (groch, cieciorkę itd.). Do swojej diety włącz produkty bogate w kwasy omega 3: ryby, awokado, orzechy, oliwę z oliwek, pestki dyni itd.

Podczas odchudzania stale uzupełniaj płyny - ważne jest, aby pić co najmniej 2 l wody dziennie. Wypróbuj też samodzielnie wyciskane soki warzywne, np. z buraków, kopru włoskiego, szpinaku, marchwi, ogórków itd. Bardzo pomocna będzie też zielona herbata, która jest bogata w przeciwutleniacze.

Jednym z głównych produktów, których musisz unikać, są oczywiście słodycze i napoje gazowane, które zawierają mnóstwo cukru i szkodliwych substancji chemicznych. Ogranicz również spożycie żywności bogatej w cukier rafinowany, białego pieczywa oraz tłuszczów nasyconych.

Aktywność fizyczna

Jeśli masz figurę przypominającą klepsydrę, możesz zdecydować, czy wolisz wykonywać ćwiczenia na całe ciało, czy tylko na wybrane jego partie. Wypróbuj pływanie, ponieważ pomoże Ci poprawić wygląd, nie obciąży stawów i ułatwi zachowanie odpowiednich proporcji ciała. Zamiast klasycznych treningów aerobowych, takich jak pływanie, zalecamy zajęcia jogi oraz taniec. Swoje nogi oraz pośladki ujędrnisz dzięki wykrokom do przodu i do tyłu. Pamiętaj jednak, aby podczas wykonywania tych ćwiczeń Twoje kolana pozostawały nad stopami - dzięki temu unikniesz obciążania stawów.

Aby poprawić wygląd górnych partii ciała, rób pompki. Jeśli trudno Ci będzie wykonywać te klasyczne, rozpocznij od wersji "damskiej", z kolanami na podłodze. Wszystkie z zaplanowanych przez Ciebie ćwiczeń powinna obowiązywać jedna zasada: jeśli dopiero zaczynasz treningi, nie rób ich za wszelką cenę. Obserwuj swoje ciało i zwiększaj intensywność wysiłku fizycznego stopniowo, tak aby nie zniechęcić się na wstępie.

Gwiazdy z sylwetką w typie klepsydry

Nie tylko Marilyn Monroe stała się sławna dzięki swoim kobiecym kształtom. Mogą się nimi pochwalić również Scarlett Johansson, Sofia Vergara, Salma Hayek, Halle Berry, Kate Winslet oraz Sophia Loren.

 

News Tags