Schudnij zgodnie z typem sylwetki - jabłko

25-06-2014 | Posted by Natalia

Zazwyczaj wyróżnia się cztery typy kobiecych sylwetek: prostokąt, gruszkę, klepsydrę i jabłko. Każdy z nich charakteryzuje się odmienną budową oraz innym sposobem odkładania się tkanki tłuszczowej. Tak jak nie wszystkie fasony ubrań pasują każdej z tych figur, tak i nie każda dieta będzie dla nich skuteczna. W tym artykule dowiesz się, co robić, aby schudnąć, jeśli Twoja sylwetka jest w typie jabłka.

Jabłko - jak je rozpoznać?

Masz długie i zgrabne nogi oraz dekolt, którego zazdrości Ci niejedna koleżanka? Jednocześnie narzekasz jednak na swoje zbyt wąskie biodra oraz nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach ramion, brzucha i talii? Oznacza to, że Twoja figura jest w typie jabłka. Dobra wiadomość jest taka, że z dumą możesz nosić minispódniczki i szorty, a ten sam rodzaj sylwetki ma sama Angelina Jolie.

Jak schudnąć z sylwetką w typie jabłka?

Kobiety, których sylwetki przypominają jabłko, zmagają się ze zbędną tkanką tłuszczową w górnej części ciała. Mają też dość wolny metabolizm, dlatego stosunkowo łatwo jest im zyskać dodatkowe kilogramy. Aby tego uniknąć, całkowicie wyeliminuj ze swojego jadłospisu smażone potrawy i napoje gazowane. Aby zminimalizować ryzyko podwyższenia poziomu cholesterolu czy ciśnienia krwi, staraj się też unikać tłuszczu zwierzęcego, słodyczy i innych produktów zawierających dużo cukru. Wybieraj owoce i warzywa z dużą zawartością błonnika, węglowodany złożone (kasze, pieczywo pełnoziarniste), a także orzechy i świeże ryby.

Aktywność fizyczna

Zalecamy ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, pływanie, długie spacery lub jazda na rowerze. Zaplanuj aktywność fizyczną 3 lub 4 razy w tygodniu, najlepiej w godzinach porannych. Jeśli Ci się to nie uda, nie zniechęcaj się, ale staraj się dążyć do swojego ideału małymi kroczkami. Kieruj się złotą zasadą: gdy jesteś na początku, nie zmuszaj się do intensywnej pracy. Może ona spowodować zniechęcenie, które jest najczęstszą przyczyną stopniowej rezygnacji z treningów. Zwiększaj intensywność swoich ćwiczeń stopniowo, kiedy Twój organizm Ci na to pozwoli.

Gwiazdy z figurą w typie jabłka

Wiele kobiet na świecie zazdrości Angelinie Jolie zgrabnych i długich nóg, które zdają się nigdy nie kończyć. Nie ona jedna ma jednak sylwetkę tego typu. Do tego grona należą również takie gwiazdy, jak Jennifer Hudson, Jessica Simpson oraz Catherine Zeta-Jones.

 

Sensilab poleca

Body Fit: Garcinia Slim + WaterLost + Malinie -30%

Kompleksowy zestaw wyszczuplający przygotowany z myślą o kobietach mających sylwetkę w typie jabłka

News Tags