Tym żywi się Twój cellulit! 7 produktów, których powinnaś unikać

08-06-2018

Marzysz o jędrnej i gładkiej skórze bez cienia cellulitu? Suplementy, kremy i zabiegi antycellulitowe z pewnością okażą się niezbędne dla osiągnięcia wymarzonych rezultatów. Warto jednak pamiętać, że Twoje starania będą o wiele bardziej skuteczne, jeżeli wykluczysz pewne produkty ze swojej diety. Przedstawiamy listę produktów, z których powinnaś definitywnie zrezygnować, jeżeli chcesz cieszyć się ciałem bez pomarańczowej skórki.

1. Słodkie i gazowane napoje 

Gdy na dworzu upał, chętnie sięgamy po słodkie i gazowane napoje, czyli to co nasz cellulit kocha najbardziej. Mała puszka coli to aż 7 łyżeczek czystego cukru, niewiele mniej, bo aż 4 łyżeczki zawiera butelka popularnego napoju herbacianego. Jeżeli marzysz o jędrnej i młodej skórze bez cellulitu, usuń ze swojej diety wszelkie soki, napoje owocowe i gazowane. Pamiętaj, że nadmiar cukru w diecie przyspiesza degradację kolagenu!

2. Białe pieczywo 

Jeżeli chcesz zwalczyć cellulit, zrezygnuj z białego pieczywa całkowicie. Węglowodany zawarte w pszennych bułeczkach zostają zamienione przez nasze ciało w cukier, a następnie w glukozę - substancję, która przyczynia się do obniżenia jędrności skóy. 

3. Margaryna 

Kilka dekad temu naukowcy odkryli, że tłuszcz roślinny pod wpływem wysokiej temperatury zmienia swój stan skupienia z ciekłego na stały. Odkrycie to było przełomowe. Producenci żywności i konsumenci zaczęli zastępować tłuszcze zwierzęce, utwardzonymi olejami roślinnymi. Dopiero po latach odkryto, że olej roślinny pod wpływem wysokiej temperatury zaczyna wytwarzać niebezpieczne dla naszego organizmu tłuszcze trans. Utwardzone oleje przyczyniają się do rozwoju chorób serca, zwiększają ryzyko zawału, a także osłabiają tkanki skórne

4. Serek wiejski 

Mamy dla Ciebie złą informację - jeżeli jesz zbyt dużo serka wiejskiego, Twoja skóra niebawem zacznie się do niego upodabniać! Brzmi nieprzyjemnie, ale to prawda… Serek wiejski sam w sobie zawiera dużo sodu, a Ty najprawdopodniej dosypujesz do niego jeszcze dodatkową porcję soli - smakuje pysznie, ale dla Twojej figury jest to zabójcze połączenie. 

5. Pączki i drożdzówki 

Nie masz czasu na przygotowywanie zdrowych, pełnowartościowych śniadań, dlatego idziesz na łatwiznę i w drodzę do pracy kupujesz pączka lub dróżdzówkę...Czy wiesz, że tego rodzaju nawyki żywieniowe mogą spowodować, że nim zauważysz, to przestaniesz się mieścić w swoje ulubione jeansy? Twoje ulubione słodkie bułeczki to także ulubiony pokarm cellulitu. Zawierają cukier, tłuszcze utwardzone i pszenicę, czyli wszystko to, czego nie powinnaś jeść, jeżeli pragniesz pobyć się cellulitu. 

6. Wędliny, ser i bekon 

Standardowa porcja kupnej wędliny zawiera aż 790 mg sodu, co stanowi trzykrotność dziennej normy spożycia tego pierwiastka. Większość z nas codziennie zjada kilka plasterków szynki, a oprócz niej także inne produkty charakteryzujące się wysoką zawartością soli. Eksperci alarmują: „Jedzenie zawierające duże ilości sodu, jak na przykład ser, bekon, czy wędliny, może powodować zatrzymywanie wody w organizmie, co skutkuje pojawieniem się cellulitu wodnego”.

7. Zupki instant 

Nie masz czasu na gotowanie, dlatego po powrocie do domu zamiast zdrowej kolacji, zjadasz ulubioną zupkę chińską? Wiemy, że tego rodzaju posiłek przygotowuje się wyjątkowo szybko, niestety jest to jego jedyna zaleta. Wysoka zawartość sodu, konserwantów, ulepszaczy smaków powoduje, że jest to prawdziwe zabójstwo dla Twojej figury. 

Pragniesz szybkiego efektu wyszczuplenia i ujędrnienia skóry?