Twój organizm jest zanieczyszczony? Jedyny ratunek to detoksykacja!

21-01-2014 | Posted by Natalia

Odczuwasz chroniczne zmęczenie? Brak ci energii, cierpisz z powodu niepokoju czy stanów depresyjnych? Jesteś podatny na infekcje i bóle mięśniowe? Miewasz niestrawność lub zaparcia? Nie możesz spać w nocy, dopada cię migrena, masz problemy z koncentracją?

Odczuwasz chroniczne zmęczenie? Brak ci energii, cierpisz z powodu niepokoju czy stanów depresyjnych? Jesteś podatny na infekcje i bóle mięśniowe? Miewasz niestrawność lub zaparcia? Nie możesz spać w nocy, dopada cię migrena, masz problemy z koncentracją?

Wszystko to i wiele innych dolegliwości może być objawami zanieczyszczenia organizmu, powstającego na skutek uwolnienia szkodliwych wolnych rodników.

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki to, mówiąc w uproszczeniu, niestabilne atomy. Prawdopodobnie najbardziej znanymi, z którymi wszyscy mamy do czynienia na co dzień, są atomy tlenu. Narażeni na nie jesteśmy przy każdym wdechu.

W środku atomu tlenu znajduje się jądro, wokół którego krążą po niewidzialnych orbitach, niczym satelity wokół Ziemi, niewyobrażalnie małe elektrony. Każdy atom mający na swojej zewnętrznej orbicie po osiem elektronów jest stabilny. Atomy tlenu mają ich tylko sześć, dlatego są niestabilne i nieustannie szukają brakujących dwóch elektronów, by uzyskać stabilność.

Atomy tlenu „kradną” brakujący elektron z cząsteczek komórek, jednocześnie ją uszkadzając. Pozbawiona elektronu komórka ulega utlenieniu, w niej samej zaś powstaje substancja wywołująca reakcję kwasową. Doprowadza ona do fermentacji i powstania kwasów nieorganicznych oraz trucizn.

Wolne rodniki tworzone są w organizmie każdego dnia, stanowią część naszego życia, tę niepożądaną.

Nieprzerwanie zachodzące w organizmie procesy to niejedyne źródło powstawania wolnych rodników. Także inne czynniki mają w tym swój udział.

Zwiększone powstawanie wolnych rodników jest skutkiem:

  • nadmiernej aktywności fizycznej,
  • stresu i braku snu,
  • choroby,
  • niezdrowego stylu życia (braku ruchu, niezdrowego odżywiania się, spożywania alkoholu i palenia tytoniu).

Naukowcy są zgodni co do tego, że wolne rodniki mogą być przyczyną:

  • wiotczenia skóry, powstawania zmarszczek i przyspieszenia procesu starzenia organizmu,
  • uszkodzenia organów wewnętrznych,
  • uszkodzenia DNA.

Jak zwalczyć wolne rodniki i zapobiec zakwaszeniu?

Działanie wolnych rodników można zneutralizować, dostarczając naszemu organizmowi dużej ilości przeciwutleniaczy.

Głównym zadaniem przeciwutleniaczy jest przekazanie wolnym rodnikom brakujących elektronów. Dzięki temu uzyskują stabilność, nie „kradną” już ich i nie niszczą naszych zdrowych komórek.

Przeciwutleniacze możemy sobie dostarczać codziennie, spożywając właściwe pokarmy, znajdując czas na zajęcia, które nas relaksują, regularnie ćwicząc i przyjmując określone suplementy diety.

News Tags