Śnieżnobiały uśmiech – dla wszystkich!

08-04-2014 | Posted by Paulina

    Uśmiech jak z okładki ulubionego czasopisma. Komplet czystych, zadbanych zębów ułożonych równo w rzędzie, zniewalających bielą i oślepiających blaskiem zarówno rozmówców jak i gapiów… Któż o tym nie marzy? Wszyscy pragniemy, by podziwiano nas za ten narząd służący do rozdrabniania pokarmu . W życiu nasze uzębienie ciągle narażone jest na oglądanie – dzieje się to zarówno podczas ciekawej rozmowy jak i zalotnego uśmiechu przesłanego wdzięcznie do tajemniczego przechodnia.Jak zapewnić sobie idealną biel zębów?


    Prawie każdy z nas ma zastrzeżenia, co do barwy posiadanej załogi siekaczy i trzonowców. Nie podoba nam się barwa, odcień, ton. Czy można to zmienić? Oczywiście! Medycyna przychodzi nam na ratunek wraz z całym ekwipunkiem metod stomatologicznych i domowych sposobów na to poprawę blasku naszych zębów.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?


    To pierwsze pytanie, które należy zadać sobie przed przystąpieniem do udzielania dalszych informacji na temat „cudownych zabiegów”. Badania donoszą, że często spotykamy się z mitem, iż wybielanie zębów prowadzi do nadwrażliwości zębów, niszczenia szkliwa i wzrostem podatności na rozwój próchnicy. Owszem w ciągu pierwszych godzin po zabiegu – możemy odczuwać nadmiernie temperaturę pokarmów, jednak jest to stan przejściowy. W wyjątkowo dokuczliwych przypadkach zalecane jest wspomaganie się różnorodnymi żelami, pastami i płukankami niwelującymi przykre dolegliwości. Inaczej sytuacja ma się w przypadku
domowego eksperymentowania z barwą zawartości naszej jamy ustnej. Nierzadko stosujemy w tym celu sok z cytryny, skórkę od banana a nawet (niebezpieczną!) sodę oczyszczoną. Sięgając po takie produkty, warto uświadomić sobie, iż te skutecznie wybielające środki zawsze zawierają silne substancje chemiczne (głównie kwasy wywołujące demineralizację szkliwa i uszkodzenie błony śluzowej jamy ustnej).

 Czy w każdej chwili mogę zdecydować się na zabieg wybielania zębów?


    Owszem, nie ma specjalnych zaleceń, co do okresu wykonania zabiegu jak i wieku pacjenta. Obecnie zęby wybiela się już w wieku młodzieńczym. Koniecznym warunkiem by zostać zakwalifikowanym do wybielania jest brak jakichkolwiek niewyleczonych ubytków zębowych.
Zatem przed zabiegiem wszystkie nasze zęby muszą mieć wypełnione ubytki i być wolne od zmian próchniczych.

Jaką metodę wybielania wybrać?


     Współczesna oferta wybielania zębów zawiera: zabiegi domowe i te wykonywane na fotelu stomatologicznym. Warto zwrócić uwagę na to, iż tanie i proste w zastosowaniu, metody niewymagające udziału lekarskiej ręki, są często mniej skuteczne i satysfakcjonujące. Popularna i ciesząca się dobrymi rekomendacjami jest technika nakładkowa. Ten wygodny sposób na szybką, zdrową biel zębów łączy się z niewielką ilością wizyt u stomatologa (około 2) i odpowiedniego użytkowania dobranych nakładek w domu. Jeżeli decydujemy się na rewolucyjną zmianę barwy zębów w gabinecie dentystycznym, musimy liczyć się z koniecznością powtórzenia zabiegów od 2 do 4 razy, w odstępach tygodniowych oraz większym obciążeniem portfela. Domowe metody to koszt 600-800zł, wybielanie na fotelu dentystycznym kosztuje około 2000 zł. Kiedy mamy zęby silnie przebarwione lub martwe powinniśmy rozważyć wybór licówek lub
koron porcelanowych dających, w takich przypadkach, bardziej widowiskowy efekt niż standardowe postępowanie.

Jeśli jesteś w wieku powyżej 40 lat


    Jeżeli jesteś w wieku powyżej 40 lat zalecane jest, aby przed decyzją o rozjaśnieniu barwy zębów, solidnie poprawić jego stan i jakość. Dla uzyskania najlepszego efektu, procedury wybielające, poprzedzone powinny być profesjonalnym usuwaniem kamienia nazębnego, oraz fluoryzacją zabezpieczającą i działającą ochronnie na tkanki zęba.

Czy efekt wybielania jest na całe życie?


   To bardzo ważne pytanie, biorąc pod uwagę ciągłe narażenie szkliwa naszych zębów na uszkodzenia mechaniczne i barwniki zawarte w produktach żywnościowych. Jeżeli szkliwo nie jest starte – efekt wybielający będzie długotrwały. Jednak, kiedy warstwa szkliwa nie jest równomierna i przedziera się przez nią zębina, takie zęby mogą cechować się skłonnością do przebarwień, (co często zmusza nas do okresowego stosowania terapii korygującej).

Co mogę zrobić, by cieszyć się pięknym uśmiechem jak najdłużej?

 
      Aby cieszyć się upragnionym efektem wybielania jak najdłużej, musimy przestrzegać kilku zasad, zwłaszcza przez pierwsze 2-3 tygodnie po interwencji, zarówno domowej jak i lekarskiej. Warto zdecydować się na tzw. „białą dietę”, polegającą na ograniczeniu spożywania silnie barwiących produktów (głównie kawy, herbaty, czerwonego wina, ciemnych soków owocowych). Alkoholowy czerwony trunek, spożyty jednorazowo, może zniweczyć, efekt aż 10 zabiegów wybielania!               Warto, zatem poważnie zastanowić się nad zawartością nie tylko talerza, ale także kieliszka. Do produktów zakazanych należą również: soki cytrusowe (uszkadzają szkliwo), sok z jeżyn, porzeczek, szpinak, czerwone buraki, czerwona kapusta, ciemne sosy, żółtka jaj i warzywa z karotenem. 


    Zabieg wybielania zębów to obecnie proces bezpieczny, o wysokiej skuteczności i sile działania. Z powodu znacznego rozpowszechnienia wielu metod ulepszania uśmiechu jest on dostępny prawie dla każdego (i na każdą kieszeń)! Jeśli borykasz się z kompleksami wynikającymi z koloru uzębienia – pomyśl zatem nad ich wybieleniem. 


Polecamy:

Q10 Sensitive żel do dziąseł

Poprawia wygląd dziąseł

Zamów teraz >>

 


Q10 Sensitive 30 tabl. do ssania

Zachowaj piękny i zdrowy uśmiech!

Zamów teraz >>

 


News Tags