Skąd się biorą problemy ze stawami?

23-01-2014 | Posted by Natalia

Tyle się mówi o zdrowym trybie życia: jedz warzywa i owoce, biegaj, ćwicz na siłowni, a będziesz silny, zdrowy i pełen energii. Dlatego regularnie ćwiczysz, po czym zaczynasz odczuwać ból stawów. Skąd się on bierze?

nogi

W spoczynku między poszczególnymi grupami mięśni ustala się równowaga. Jedne odpowiadają za zgięcie w stawie, inne za prostowanie. Jeśli zakładasz nogę na nogę, śpisz w pozycji niepodpierającej kręgosłupa, a Twój materac się do niego nie dopasowuje,równowaga mięśniowa zostaje zaburzona. Jedna grupa mięśni pozostaje w ciągłym przykurczu, inna jest stale rozkurczona. Ponieważ organizm stanowi całość, zmiany w jednym stawie przenoszą się na inne, przez co ustawione są one w niefizjologicznej pozycji i mogą boleć, szczególnie podczas wysiłku.

Podczas uprawiania sportu wielokrotnie działasz na stawy z dużą siłą. Powoduje to powstawanie mikrourazów w chrząstce szklistej pokrywającej powierzchnie stawowe. Gdy regeneracja zachodzi zbyt wolno, chrząstka ta zostaje zastąpiona chrząstką włóknistą, która nie jest tak gładka. Ruch w tak zmienionym stawie może wywoływać ból.

Jak temu zapobiec?

Do prawidłowego funkcjonowania i regeneracji stawów potrzebne są kolagen, siarczan chondroityny i kwas hialuronowy. Wszystkie te substancje znajdują się w suplemencie diety FlexiForce. Przyjmowanie go przyspiesza regenerację chrząstki i zwiększa ilość płynu stawowego, co powoduje zmniejszenie oporów występujących w stawach, a co za tym idzie redukcję bólu.

Każdy staw jest otoczony przez mięśnie. Im lepiej rozwinięta tkanka mięśniowa, tym mniej jest on obciążony. Należy więc pamiętać, aby ćwiczyć oraz wzmacniać wszystkie mięśnie, a nie tylko ich wybrane grupy. Dzięki temu działające siły są amortyzowane, a staw nie jest uszkadzany.

News Tags