Oczyszczanie wątroby dla równowagi hormonalnej

03-03-2014 | Posted by Natalia

Brak regularnego oczyszczania wątroby może powodować wiele dolegliwości, takich jak PMS, bezpłodność, brak równowagi hormonalnej, nagłe zmiany nastroju i otyłość. Stłuszczenie wątroby i silne zanieczyszczenie ciała również jest przyczyną tych problemów.

 

Wątroba jest organem odpowiedzialnym za:

 • detoksykację organizmu,
 • równowagę hormonalną i
 • metabolizm tłuszczów.

Badania wykazały, że lekceważenie zanieczyszczenia wątroby może skutkować poważnymi zaburzeniami, takimi jak zwiększenie masy ciała, problemy z odchudzaniem, bezpłodność, uczucie wypalenia zawodowego, nadmierne napięcie przedmiesiączkowe i bolesna menopauza.

Detoksykacja usprawnia pracę wątroby

Oczyszczanie z toksyn jest naturalnym procesem przebiegającym w naszym organizmie każdego dnia. Każda komórka przeprowadza oczyszczanie: gromadzi to, czego potrzebuje (składniki odżywcze), i usuwa substancje zbędne.

Składniki niepotrzebne docierają do wątroby, węzłów chłonnych (układ limfatyczny) oraz innych organów odpowiedzialnych za oczyszczanie ciała. Zbędne substancje (toksyny, mikroby, bakterie itd.) docierają do organizmu z żywności, powietrza i innych zasobów (są to np. kosmetyki, plastikowe butelki, itd.).

Detoks – nie tylko chwilowa moda

Wszyscy mówią obecnie o detoksykacji. Istnieje wiele jej technik, takich jak przeciwutleniacze, odtruwanie przez stopy, peelingi, soki detoks, oczyszczanie za pomocą gorzkiej soli, hydrokolonoterapia itd. Problem w tym, że większość z tych metod nie dociera do wątroby, która najbardziej tego potrzebuje.

Wątroba a hormony

Zanieczyszczony organ bardzo mocno wpływa na równowagę hormonalną. Dlatego za jej brak mogą również odpowiadać toksyny znajdujące się w Twoim organizmie. Niektóre z nich zachowują się bowiem jak hormony, co zaburza całą gospodarkę ciała. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn może to powodować:

 • zmęczenie
 • brak energii
 • zwiększenie liczby niedoskonałości skóry
 • osłabienie i wypadanie włosów
 • wahania nastroju,
 • a nawet niepłodność.

Ponadto osoby takie są mniej odporne na stres. Kobiety mogą dodatkowo uskarżać się na:

 • ciężką postać zespołu napięcia przedmiesiączkowego,
 • bolesne i nieregularne miesiączki,
 • dotkliwą menopauzę itd.

Jak to działa?

Wątroba każdego dnia pracuje w celu ochrony organizmu przed toksynami. Jeśli jednak jest ich zbyt wiele, organ nie nadąża z ich usuwaniem i zaczyna je gromadzić. Dzieje się tak kosztem ograniczenia rozkładu tłuszczu, przez co nie możemy schudnąć, mimo że jesteśmy aktywni fizycznie i staramy się przestrzegać diety.

Do zwiększenia masy ciała przyczynia się również brak równowagi hormonów. Leptyna powoduje, że jesteśmy stale głodni, insulina sprawia zaś, że jemy za dużo, a ciało natychmiast zaczyna magazynować tłuszcz.

Wskazówka: skutecznym naturalnym regulatorem funkcjonowania leptyny jest wyciąg z afrykańskiego mango, jagody maqui kontrolują zaś pracę insuliny. Są one także najpotężniejszym naturalnym przeciwutleniaczem na świecie.

Polecane produkty:

10 Days Detox: 10-dniowy program oczyszczający wątrobę i całe ciało

Hepafar 2+2 gratis: naturalne oczyszczenie i zapobieganie stłuszczeniu wątroby, 4 opakowania w cenie 2

News Tags