Obniż ciśnienie krwi za pomocą liści oliwnych

22-01-2014 | Posted by Natalia

Nadciśnienie potrafi być poważnym zagrożeniem. Długo nieleczone uszkadza serce, oczy, mózg i wiele innych narządów, co może doprowadzić nawet do śmierci. Naukowcy w jednym z ostatnich badań wykazali jednak, że liście oliwne skutecznie obniżają ciśnienie krwi, a także poziom złego cholesterolu.

W badaniu wzięli udział bliźniacy jednojajowi, którzy cierpią na wysokie ciśnienie krwi. Jeden z nich regularnie pił herbatę z ekstraktu z liści, drugi nie. Ten, który używał tego naturalnego środka, znacznie poprawił swoje wyniki badania morfologicznego krwi i obniżył ciśnienie. Nawet jego stężenie cukru nieznacznie spadło.

Jak to działa?

Uważa się, że wyciąg z liści oliwnych zwiększa uwalnianie insuliny wywołanej przez wysoki poziom cukru we krwi, który jest podwyższony przez żywność o wysokim indeksie glikemicznym. Dzięki temu następuje uregulowanie poziomu cukru, a dodatkowopoprawia się krążenie, a ciśnienie ulega obniżeniu. Liście oliwne są także bogate w przeciwutleniacze, dlatego poprawiają odporność, działają antyoksydacyjnie oraz dodają energii – i to bez udziału kofeiny.

Moc znana od wieków

W krajach śródziemnomorskich zawsze stosowano liście oliwne w medycynie ludowej. Używano ich jako suplementu diety dla chorych na cukrzycę typu 2. Wyniki badania przeprowadzonego w Maroku pokazują, że 80% respondentów z cukrzycą iwysokim ciśnieniem krwi lub chorobami serca stosuje naturalne lekarstwa znane z medycyny ludowej. Wśród nich najbardziej popularne są liście oliwne.

W Australii, gdzie wyciąg z liści oliwnych jest coraz bardziej popularnym suplementem diety, ludzie zgłaszali wiele innych pozytywnych efektów, w szczególności poprawę ogólnego samopoczucia i wzrost energii życiowej.

oliwa

Ekstrakt z liści oliwnych obniża ciśnienie krwi i polepsza jej morfologię (foto: Freedigitalphotos.net)

 

News Tags