Nie masz czasu na regularne ćwiczenia?

05-03-2015 | Posted by Natalia

Treningi odchudzające to nie tylko długie godziny spędzone na siłowni, bieżni czy rowerku. Jeśli więc nie masz czasu na regularną aktywność lub pieniędzy na drogie karnety do fitness klubów, sprawdź, jakie codzienne czynności pomogą Ci spalić najwięcej kalorii.

1. Mycie podłogi: czy wiesz, że podczas godziny intensywnego szorowania podłogi można spalić nawet ponad 430 kalorii? Podobnie dzieje się podczas sprzątania łazienki. Taki domowy "trening" jest podwójnie pożyteczny - nie tylko sprawi, że Twój dom będzie lśnić czystością, lecz także z powodzeniem zastąpi ćwiczenia kardio i pomoże spalić zbędną tkankę tłuszczową.

2. Zakupy: niektórzy między sklepowymi półkami czują się jak w raju, inni z niechęcią udają się do supermarketu. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, pamiętaj, że istnieje jedna niepodważalna zaleta robienia zakupów - pozwala ono spalić aż 300 kalorii w ciągu godziny.

3. Mycie okien: wiosenne porządki tuż-tuż, dlatego jeśli unikasz ich jak ognia i odkładasz na kolejny weekend, pamiętaj, że podczas godziny mycia okien spalisz 230 kalorii. Jak każda aktywność fizyczna, sprzątanie również powoduje zwiększone wytwarzanie endorfin. Dzięki temu wprawisz się w lepszy humor i z satysfakcją obejrzysz widoki za umytymi oknami :)

4. Seks: to jedno z najskuteczniejszych (i najprzyjemniejszych) ćwiczeń kardio. Uprawianie seksu przez godzinę pozwoli nam w zależności od jego intensywności pozbyć się nawet do 800 kalorii! To więcej niż godzina tańca, pływania czy gry w tenisa.

5. Prace w ogrodzie: dobra wiadomość dla właścicieli działek i przydomowych ogródków: godzina prac ogrodniczych to 250 spalonych kalorii. A cieszenie się widokiem kolorowych kwiatów podczas długich letnich wieczorów to dodatkowa wartość.

News Tags