"Nie mam czasu na starość"

17-04-2015 | Posted by Natalia

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce - mamy na to dowody! Poznaj kobiety, dla których wiek nie ma znaczenia, gdy robią to, co kochają. Obalają stereotyp babci siedzącej. Są dowodem na to, że w wieku 60 czy nawet 90 lat nie trzeba odpoczywać na fotelu, ale można aktywnie spędzać każdą chwilę.  

 1. Greta Pontarelly to była mistrzyni gimnastyki. W wieku 61 lat zaczęła trenować taniec na rurze i po dwóch latach wygrała swój pierwszy konkurs.
 2. Doris Long w wieku 85 lat rozpoczęła przygodę ze wspinaczką i uprawia ją do dziś. W dniu swoich setnych urodzin wspięła się na jeden z najwyższych budynków w Wielkiej Brytanii.
 3. Madonna Buder ma 83 lata i biega w maratonach.

 1. Cindy Joseph wie, jak być aktywną w wieku 61 lat. Stara się regularnie uczęszczać na zajęcia fitness, jest fotomodelką i popularną wideoblogerką.
 2. Alicia Moorhead ma 66 lat i jest doskonałym przykładem kobiety, która mimo upływu lat dalej dzieli z mężem swoją pasję, jaką jest skydiving. To dowód na to, że wzajemna mobilizacja działa korzystnie na każdego.
 3. W Nowosybirsku działa damska grupa aikido. Najstarsza zawodniczka ma 75 lat.
 4. Ann M. ma 61 lat i jest zapaloną motocyklistką. Swoją przygodę z tym dość ekstremalnym sportem zaczęła w wieku 57 lat.
 5. Gerthy Baars nazywana jest babcią kitesurfingu. Ma 64 lata i pływa po najbardziej znanych akwenach wodnych na świecie.

 1. Barbarę Prymakowską nazywa się „najszybszą babcią świata”. Ma 72 lata, a przebiegła już wszystkie największe biegi na świecie. W wieku 68 lat postawiła sobie największe w życiu wyzwanie. Chciała zrobić dla męża coś niezwykłego, zbliżała się ich 48. rocznica ślubu. Wybrała dość nietypowo: wspięła się na Mont Blanc, a na górze powiedziała: „Stasiu, masz Blanca ode mnie!”.
 2. Na skok ze spadochronem nigdy nie jest za późno. W Polsce działa grupa prowadząca skoki tandemowe dla seniorów. Najstarsza uczestniczka miała 82 lata.
 3. Jolanta Lipińska w młodości trenowała pływanie, potem doszły biegi narciarskie. Teraz w wieku 63 lat bierze udział w triathlonach i pływa maratony morskie.
 4. Teresa Zarzeczańska-Różańska jako pierwsza Polka przepłynęła kanał La Manche w maratonie morskim, a wieku 50 lat pokonała trasę jednoetapowego maratonu z Kołobrzegu na Bornholm, liczącą prawie 95 km.
 5. Bolesława Jońca w wieku 82 lat skoczyła ze spadochronem i tym samym spełniła jedno z największych marzeń jeszcze z czasów młodości.

Te kobiety mimo swoich lat są wiecznie młode duchem. A pobite rekordy i przekroczone granice możliwości są dla nich motywacją do dalszych działań. Udowadniają nam, że dziewczyny dają radę w każdym wieku :)


News Tags