Naturalne kontrolowanie wagi i regulacja trawienia

21-02-2014 | Posted by Natalia

To może wydać się dziwne, ale tradycyjne diety mogą wręcz powodować przybieranie na wadze. Pozbawiony ulubionego jedzenia organizm zacznie bowiem magazynować tkankę tłuszczową w obawie o to, że nadchodzą „gorsze czasy”, w których będzie miał niewystarczającą ilość paliwa. Jak temu zaradzić?

Kluczem do sukcesu jest zrównoważona dieta. Dlatego odradza się spożywanie poniżej 1200 kalorii dziennie, a zaleca zachowanie spożycia minimum 1500 kalorii i zwrócenie większej uwagi na umiarkowaną aktywność fizyczną. Za pomocą kilku trików można szybko pozbyć się zbędnych kilogramów.

Pij wodę

Picie dużych ilości wody pozwoli Ci uniknąć odwodnienia. Ponadto płyn ten skutecznie wypełnia żołądek i daje uczucie sytości. Niektóre badania wykazały nawet, że woda może przyspieszyć metabolizm.

Zdrowe odżywianie również jest bardzo ważne, ale jest to jeden z elementów skutecznego odchudzania. Powinno ono obejmować również ćwiczenia aerobowe i trening siłowy, tak aby spalić kalorie i wyrzeźbić mięśnie, które pozwolą ukształtować i ujędrnić ciało.

Pomoc w odchudzaniu

Niektóre rodzaje superżywności mogą również przyspieszyć odchudzanie. Należą do nich między innymi jagody acai, które zbierają wiele pozytywnych opinii. Owoce te wiążą tłuszcz, co najbardziej widać w zmniejszeniu obwodu w talii i zyskaniu płaskiego brzucha.

Jagody acai zawierają także bardzo dużo błonnika, który jest niezbędny w zdrowej diecie. Przyspiesza on trawienie i pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn oraz zbędnej tkanki tłuszczowej. Żywność bogata w błonnik, taka jak jagody acai, na długo zapewnia też uczucie sytości, dzięki czemu uda Ci się uniknąć podjadania między posiłkami i nocnych napadów wilczego apetytu.

News Tags