Mocny uścisk dłoni a zdrowe serce

18-01-2017

Mięśnie palców i dłoni są bardzo często zaniedbywane. Nie przywiązujemy wagi do siły naszego uścisku. Naukowcy jednak udowodnili, że istnieje istotny związek pomiędzy mocnymi dłońmi i rękoma, a ryzykiem wystąpienia zawału. Niestety coraz częściej  kłopoty z sercem i układem krążenia dotykają osób młodych.

Związek pomiędzy siłą naszych rąk a kondycją serca nie jest jasny. Jednak wierząc badaniu opublikowanym przez czasopismo Lecent, osoby posiadające słabszy uchwyt są bardziej narażone na wystąpienie udaru lub zawału. Jak wynika z badań przeprowadzonych na 140 000 osób, prawidłowa siła uścisku 20- letnich kobiet wynosi 35 kg, zaś mężczyzn 54 kg. Wraz z wiekiem wartości te spadają, by osiągnąć w wieku 70 lat 23 kg u kobiet i 37 kg u mężczyzn. Każdy spadek siły, zwiększa prawdopodobieństwo krótszego życia o 16%.

Jedna z koncepcji wyjaśniających zależność mocy uścisku i zdrowia serca, mówi, że stwardnienie tętnic osłabia mięśnie. Międzynarodowy zespół uznał, że wiedzę zdobytą na podstawie przeprowadzonego eksperymentu można wykorzystać, jako prosty i tani sposób profilaktycznego badania kondycji naszego układu sercowo-naczyniowego.

 

Jak zapobiegać?

Dla zachowania dobrej kondycji serca, ważna jest dobra kondycja całego ciała. Dlatego:

• Dbaj o odpowiednią ilość ruchu

• Ogranicz spożycie cukru i soli • Rzuć palenie

• Zachowaj umiar w spożyciu alkoholu

 

Dobrym przyjacielem serca jest resweratrol

Resweratrol to związek, który występuje przede wszystkim w czerwonych winogronach. Według naukowców, jest to jeden z najsilniejszych antyoksydantów. Udokumentowano także jego korzystny wpływ na zdrowie układu sercowo-naczyniowego . Naturalny resweratrol, w optymalnym dla naszego zdrowia stężeniu, możesz znaleźć w produkcie ALL IN A DAY Resveratrol


.