Czy potrzebujesz kolagenu?

21-08-2019

Kolagen nazywa się „białkiem młodości”. To główny składnik tkanki łącznej i stanowi ok. 1/3 wszystkich białek w ludzkim ciele. Włókna kolagenowa są bardzo odporne na rozciąganie i stanowią podstawowy budulec m.in. skóry. Dlatego to kolagen odpowiada za gęstość, jędrność i elastycznej skóry, a jego brak szybko odbija się na urodzie.

Pierwszym sygnałem spadającego poziomu kolagenu w ciele są zmarszczki. Już po 25 roku życia zdolność organizmu do syntetyzowania kolagenu zaczyna drastycznie spadać. Z każdym rokiem tracimy co najmniej 1,5% kolagenu, a po 40. roczny spadek obecności kolagenu w organizmie wzrasta aż do 15%. Co to znaczy? Na przykład, jeśli masz 35 lat, oznacza to, że w ciągu ostatnich 15 lat w Twoim organizmie ubyło co najmniej 22,5% kolagenu! Po 70. roku życia naturalne wytwarzanie kolagenu w ciele zupełnie zanika.

Jak niedobór kolagenu wpływa na urodę?

Zmarszczki nie są jedynym objawem niedoborów kolagenu. Jego niska podaż wpływa także na:

  • Łamliwość i wypadanie włosów,
  • Suchość skóry, brak jej elastyczności,
  • Cellulit,
  • Widoczne rozstępy,
  • Przyspieszone starzenie skóry,
  • Osłabione napięcie mięśni,
  • Spowolniony, zaburzony metabolizm i trawienie.

Co możesz zrobić?

Masz dwie opcje. Możesz bezradnie patrzeć na zmiany zachodzące w Twoim ciele i pogodzić się ze spadkiem kolagenu albo też sięgnąć po wsparcie i zmobilizować organizm do wytwarzania większej ilości kolagenu. Jak to zrobić? Na rynku dostępne są kremy z kolagenem, który ma pomóc zachować jędrność i elastyczność skóry, najlepszym rozwiązaniem jest jednak zadziałanie od środka.

Kolagen SkinLift zawiera czysty kolagen, bez zawartości tłuszczów i węglowodanów oraz kolagen pochodzenia morskiego NatiCol, uważany za najlepsze naturalne źródło kolagenu typu 1. To napój o jagodowym smaku i wysokiej biodostępności kolagenu – oznacza to, że ciału łatwiej jest wykorzystać substancje odżywcze, które otrzymuje i użyć kolagenu do wsparcia kondycji głębokich warstw skóry, zapobiegając zmarszczkom i przywracając zdrowy wygląd włosów i paznokci.