Ketony malinowe – najnowsze odkrycie w odchudzaniu!

21-01-2014 | Posted by Natalia

Odchudzanie nie jest wcale takie proste, niemal każdy zna kogoś, kto walczy o wymarzoną wagę. Najnowszym hitem pomagającym w jej uzyskaniu stały się znane już na całym świecie ketony malinowe (ang. raspberry ketons).

Naturalny pogromca tłuszczu

Wszyscy znamy słodki zapach malin, ale nie każdy z nas wie, że są one jedną z najcenniejszych substancji aromatyzujących. Ten smakowity aromat powstaje dzięki ketonom malinowym, czyli związkom fenolowym znajdującym się w malinach. Dzięki temu od dawna są one stosowane w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Niedawno zostały też odkryte przez naukowców, dietetyków oraz trenerów sportowych, a następnie błyskawicznie stały się odchudzającym hitem.

Ketony malinowe:

  • przyspieszają przemianę materii
  • zmniejszają apetyt
  • błyskawicznie redukują tkankę tłuszczową

Jak to działa?

Ketony malinowe wpływają na enzym lipazy, który jest odpowiedzialny za uwalnianie kwasów tłuszczowych i opróżnianie komórek w procesie spalania tłuszczu. Mówiąc prościej – ketony malinowe zwiększają efekty wysiłku fizycznego i przyspieszają proces spalania tłuszczu u osób, które nie chcą lub nie mogą ćwiczyć.

Wpływają ponadto na oczyszczanie wątroby, która jest organem odpowiedzialnym za metabolizm tłuszczów i toksyn. Zdrowa wątroba sprawniej funkcjonuje, przez co organizmowi trudniej jest gromadzić zapasy tłuszczu.

Jak być szczupłą z natury?

Ketony malinowe wpływają na hormon adiponektyny. Badania wykazały, że szczupli ludzie mają go więcej niż pozostali. Dlatego ich organizmy łatwiej przekształcają pokarm w energię. Tym, którzy borykają się ze skłonnością do otyłości, brakuje tego hormonu, przez co ich ciało szybciej gromadzi zapasy tłuszczu.

Co na to dr Oz?

„Numer jeden w spalaniu tłuszczu, cud w butelce!” – dr Oz jest zachwycony działaniem ketonów malinowych. Pokazał on w prosty sposób, jak zachowują się komórki tłuszczowe, kiedy zostaną poddane działaniu związków fenolowych. Wyglądają jak balony, które zostały pozbawione powietrza i całkowicie się skurczyły.

Co na to naturalne maliny?

Kiedy mówimy o naturalnych składnikach pomagających walczyć ze zbędną tkanką tłuszczową, wielu pyta, dlaczego takiego samego efektu nie da zwiększone spożycie malin. W przypadku ketonów malinowych odpowiedź jest prosta.

Aby substancja ta zaczęła działać, należy spożyć jej co najmniej 100 mg. Taka ilość ketonów malinowych znajduje się w ok. 40 kg malin. Zawierają one jednak również dużo cukru, dlatego przy takich ilościach tych owoców odchudzający efekt byłby znikomy.

Poznaj ketony malinowe z Sensilab

Naturalny pogromca tłuszczu zwrócił również naszą uwagę. Aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających osób, połączyliśmy ketony malinowe z 600 mg organicznych ekstraktów z gorzkiej pomarańczy i herbaty mate.

Specjalnie dla Ciebie śledzimy najnowsze odkrycia w dziedzinie odchudzania, a następnie serwujemy je w ekologicznej postaci. Spróbuj więc ketonów malinowych. W Sensilab nazywają się one Malinie!

News Tags