Joga: ćwiczenia, które wzmocnią Twoje ciało

22-01-2014 | Posted by Natalia

Trening, który przedstawiamy poniżej, łączy w sobie trzy ćwiczenia. Ich efektem jest idealne ciało, a jednocześnie poprawa zarówno górnych, jak i dolnych jego partii oraz wzmocnienie wszystkich ważnych mięśni.

Najlepiej wykonywać ćwiczenia boso (w celu zapewnienia większej stabilności), ale konieczne jest również powolne i głębokie oddychanie przez nos. Każdy wdech i wydech powinien trwać przez pięć sekund.

joga blog

Ćwiczenia dla mocy:

Strzała (pracują nogi, pośladki, dolna część pleców i ramiona):

Ćwiczenie zacznij w pozycji stojącej. Umieść swoje stopy razem i wyprostuj plecy. Wyprostuj ramiona, ręce ściśnij razem. Następnie lekko pochyl się do przodu i ugnij kolana, aż dolna część nóg stanie się prawie równolegla do podłoża. Nie dotykaj jednak podłogi. W tej pozycji staraj się utrzymać ciało w równowadze. Widziane z boku będzie wyglądać jak błyskawica. Utrzymuj pozycję przez 5 oddechów, a następnie powoli wstań. Powtórz 3-5 razy.

Łódź (pracują dolne mięśnie pleców, nogi, brzuch i ramiona):

Usiądź na podłodze, ugnij kolana przed sobą, a stopy postaw razem płasko na podłodze. Wyciągnij ręce do przodu, aby móc dotknąć kolan, i złóż razem. Staraj się, aby nogi były zgięte w stabilnej pozycji, a następnie powoli odchyl się do tyłu, aż uniesiesz nogi ok. 30 cm nad ziemią. Staraj się utrzymać równowagę na pośladkach i nie przechylać się do przodu ani do tyłu. Pozycję tę utrzymaj przez 10 oddechów, a następnie umieścić stopy z powrotem na ziemi. Powtórz 2-3 razy.

Deska (pracują mięśnie klatki piersiowej, ramion, triceps i mięśnie tułowia):

Zacznij od pozycji, którą normalnie stosuje się przy robieniu pompek, ręce połóż płasko na podłodze z wyciągniętymi łokciami. Twoja pozycja powinna wyglądać od stóp do głowy jak linia prosta. Wytrzymaj w tej pozycji trzy oddechy, a następnie powoli unieś lewą rękę i wyprostuj ją przed siebie, a jednocześnie unieś nad ziemię prawą nogę. Trzymaj jeden oddech, a następnie umieść je z powrotem na podłodze. Weź trzy oddechy i powtórz ćwiczenie z druga stroną – prawa ręka i lewa noga. Weź jeden oddech i wróć do pozycji wyjściowej. Cały cykl powtórz 1-3 razy.

News Tags