Jestem na diecie, ale nie mogę schudnąć

05-09-2014 | Posted by Natalia

Uważasz, że to niesprawiedliwe - nie jesz słodyczy, zdrowo się odżywiasz, spożywasz małe porcje, a Twoja waga stoi w miejscu. Brzmi znajomo? Zanim pogodzisz się z losem i dasz za wygraną, musisz poznać przyczynę Twoich kłopotów z odchudzaniem.

Nic nie dzieje się bez przyczyny

Ludzkie ciało to staranie zaprogramowany mechanizm, w którym nic nie dzieje się samoistnie. Jeśli jeden z jego organów przestaje działać właściwie, równowaga całego organizmu ulega zaburzeniu. Dlatego Twoje kłopoty z wagą również nie biorą się z nikąd. Jednym z najczęstszych przyczyn problemów z odchudzaniem są zaburzenia hormonalne oraz zanieczyszczona wątroba.

Przyczyny zanieczyszczenia wątroby

Mimo że narząd ten odgrywa bardzo ważną rolę w pracy całego organizmu, "drobne grzeszki", jakie zdarza Ci się popełniać, mocno go obciążają i zaburzają jego funkcjonowanie. Do zanieczyszczenia wątroby przyczyniają się palenie papierosów, picie alkoholu (nawet okazjonalne), jedzenie przetworzonej żywności, fast foodów oraz słodyczy, a także zbyt mała aktywność fizyczna. Gruczoł ten ulega obciążeniu i zaczyna intensywnie pracować nad własnym oczyszczeniem zamiast wykonywać swoje tradycyjne zadania, takie jak udział w metabolizmie tłuszczów.

Objawy zanieczyszczenia wątroby

Jak rozpoznać tę dolegliwość? Do jej najczęstszych objawów należą wzdęcia, spowolnione trawienie, uczucie ciągłego zmęczenia, problemy z cerą i jej niezdrowy koloryt, otyłość brzuszna i kłopoty z odchudzaniem. Możesz także odczuwać ból w prawym ramieniu lub ucisk pod prawym łukiem żebrowym. Te symptomy świadczą o tym, że musisz niezwłocznie zacząć działać.

Jak oczyścić wątrobę z toksyn?

Aby pomóc temu gruczołowi w regeneracji i oczyszczaniu, postaraj się całkowicie zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. Unikaj też napojów gazowanych, przetworzonej żywności i jedzenia w fast foodach. Wybieraj produkty o niskim indeksie glikemicznym oraz zawierające duże ilości witaminy E. Wzbogać swój jadłospis o kurkumę, nerkowce, imbir, karczochy, zieloną herbatę oraz kwasy tłuszczowe omega 3 (znajdziesz je w morskich rybach, np. w łososiu).

Regeneracja wątroby jest jednak procesem długotrwałym. Aby go przyspieszyć, wypróbuj suplement diety Hepafar. Zawiera on ekstrakt z liści karczocha, witaminę E oraz fosfolipidy. Dzięki temu szybko przywrócisz równowagę w organizmie, pozbędziesz się zbędnych kilogramów, a Twój brzuch stanie się płaski.

News Tags