Domowe spa: jak zrobić olejek magnezowy?

10-11-2014 | Posted by Natalia
Większość dorosłych osób zmaga się z niedoborem magnezu w organizmie. Objawia się to częstym podenerwowaniem i zmęczeniem, drżeniem mięśni, zaburzeniami snu, zaparciami, anemią, osłabieniem kości, słabą odpornością, zniszczonymi paznokciami, włosami, niedoskonałościami skóry i wieloma innymi problemami. Chcesz ich uniknąć? Zrób i stosuj oliwkę magnezową!

Oliwka magnezowa - co to takiego?

Nazywa się ją "odmładzającym cudem" i "kosmetykiem piękności". A to nic innego, jak chlorek magnezu rozpuszczony w wodzie. Dlaczego nazywa się go "oliwką"? Ponieważ ma podobną do niej konsystencję i tak samo rozprowadza się na skórze. Umożliwia w ten sposób dostarczenie organizmowi magnezu w takiej dawce, która doskonale uzupełni jego niedobory i w ten sposób pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie. Warto ją stosować z jeszcze jednego powodu - magnez zawarty w pożywieniu i suplementach nie przyswaja się tak dobrze, jak właśnie ten docierający przez skórę.

Jak wykonać oliwkę?

Aby samodzielnie zrobić oliwkę magnezową, potrzebujesz:

  • 100 g chlorku magnezu CZDA (dostępny w internecie w cenie ok. 15-20 zł/kg)
  • 200 ml wody destylowanej
  • plastikowej słomki lub łyżeczki
  • niewielkiego rondelka do podgrzania wody
  • szklanej miseczki
  • pojemniczka z atomizerem (może być po innym kosmetyku, dokładnie umyty)

Podgrzej wodę (powinna być ciepła, ale nie zagotowana). Chlorek magnezu wsyp do miseczki, a następnie zalej wodą i wymieszaj słomką lub łyżeczką, aż magnez całkowicie się rozpuści. Poczekaj, aż wystygnie i przelej do pojemniczka z atomizerem. Gotowe!

Jak stosować?

Spryskaj olejkiem skórę, omijając okolice twarzy. Możesz go też stosować zamiast tradycyjnego dezedorantu. Działa antyseptycznie, antybakteryjnie i przeciwzapalnie, a przy tym nie dostarcza skórze szkodliwych substancji chemicznych. Pomoże utrzymać świeżość przez cały dzień i zapobiegnie rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach. A dodatkowo dostarczy Twojemu organizmowi cennego składniku mineralnego, którego tak bardzo potrzebujemy.

News Tags