Jak zregenerować się po zakrapianej imprezie?

23-01-2014 | Posted by Natalia

Sięganie po tabletki przeciwbólowe następnego dnia rano to jak ignorowanie kontrolki informującej o braku benzyny w samochodzie. Jak szybko i skutecznie odzyskać dobre samopoczucie po nadmiernym spożyciu alkoholu?

party

Kończysz imprezę o godz. 4 nad ranem, a o 9 musisz być już w pracy. Wstajesz z bólem głowy, pijesz mocną kawę, sięgasz po garść tabletek i liczysz, że przy pomocy napojów energetycznych dotrwasz do końca dnia. Stop! Twoje ciało samo nie upora się z toksynami i brakiem witamin oraz minerałów spowodowanym nocnym szaleństwem.

Odwodnione ciało

Popularny poranny napój, czyli kawa, działa odwadniająco, a organizm mocno domaga się uzupełnienia niedoborów wody. Jeśli więc zdecydujesz się na filiżankę małej czarnej, nie zapomnij też o stałym uzupełnianiu płynów. Napoje energetyczne działają jeszcze gorzej. Potrafią poprawić samopoczucie i koncentrację na kacu, ale poza dodatkowymodwodnieniem bardzo obciążają wymęczoną alkoholem wątrobę. Dobrymi sposobami na rozbudzenie są spacer, lekka gimnastyka albo prysznic z na zmianę ciepłą i zimną wodą.

Na ból głowy

Ból głowy leczysz środkami przeciwbólowymi? Mogą pomóc, ale też bardzo zaszkodzić. Jeśli koniecznie chcesz poratować się tabletkami, wybierz aspirynę – jej działanie przeciwzapalne sprawi, że poczujesz się znacznie lepiej. Nigdy jednak nie łykaj jej na czczo – to najprostsza droga, aby nabawić się wrzodów żołądka! Zapomnij też o innych lekach tego typu – np. paracetamol może poważnie uszkodzić Twoją wątrobę.

Zapobieganie

Jeśli planujesz imprezę i wiesz, że następnego dnia czekają na Ciebie liczne obowiązki, warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu. Poza przestrzeganiem zasad umiarkowanego picia i stałego uzupełniania płynów możesz wypróbować suplementy diety dostępne bez recepty, które przyjmuje się przed spożyciem alkoholu, w jego trakcie i po zakończeniu. Wspomagają one metabolizm napojów wyskokowych i regenerację organizmu.

Pomoc następnego dnia

Co zrobić, jeśli na działanie profilaktyczne jest już za późno? Wypij dużo wody z cytryną i miodem, zjedz rozgrzewającą pożywną zupę lub jajecznicę oraz sięgnij po sok pomidorowy. Pomocne mogą się okazać także suplementy diety, które uzupełnią niedobór witamin i minerałów – pamiętaj szczególnie o witaminie C, potasie imagnezie.

News Tags