Jak pozbyć się świątecznych kilogramów?

03-01-2018

Czy wiesz, że w grudniu tyjemy średnio 3 kilogramy? Tkanka tłuszczowa gromadzi się głównie wokół brzucha, przybywa nam centymetrów w biodrach i udach. Liczymy, że w styczniu schudniemy i pozbędziemy się wszystkich nadprogramowych kilogramów - nie tylko tych poświątecznych. Niestety nie jest to takie proste. Dlaczego? Nasza wątroba (organ odpowiedzialny za redukcję toksyn i oczyszczanie organizmu) została mocno nadwyrężona zbyt dużą ilością jedzenia i alkoholu. Sprawdź, jak złagodzić skutki grudniowego świętowania i przywrócić organizmowi równowagę. 


Oponka gromadząca się wokół brzucha może być pierwszym objawem stłuszczenia wątroby.  Wbrew powszechnej opinii choroba ta dotyka nie tylko alkoholików. Narażone są na nią także osoby z nadwagą i otyłością oraz stale przyjmujące leki. 

 

Jeżeli tkanka tłuszczowa gromadzi się wyłącznie wokół Twojego brzucha, to znak, że wątroba woła o pomoc. Zbyt duże przeciążenie organizmu toksynami, tłuszczami lub stresem prowadzi do upośledzenia funkcji wątroby. Staje się ona niewydolna i nie jest w stanie wypełniać części swoich obowiązków. Trawienie kwasów tłuszczowych schodzi na dalszy plan, czego skutkiem są dodatkowe kilogramy. 

 

Dlaczego tyjemy? Nie jest tajemnicą, że dodatkowe kilogramy pojawiają się, kiedy jemy więcej kalorii niż nasz organizm jest w stanie wykorzystać. Czynnikami sprzyjającymi tyciu są stres, nieregularny sen, palenie tytuniu, przyjmowanie leków (także przeciwbólowych i antykoncepcyjnych), picie słodkich napojów, nieregularne jedzenie i zaburzenia hormonalne. Najnowsze badania wykazują, że stłuszczenie wątroby jest prawdziwą epidemią! 

 

Jeżeli pragniesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha raz na zawsze, musisz przede wszystkim zadbać o zdrowie swojej wątroby. Pierwszym krokiem jest dobór odpowiedniej diety oraz suplementu, który wspomoże detoksykacje Twojej wątroby. 

 

Wypróbuj Hepafar >>