Gdy dużo siedzisz...

03-06-2020

jak zapobiegać hemoroidom i co robić, kiedy się pojawią?

Większość z nas prowadzi siedzący styl życia. Siedzimy w pracy, w drodze do pracy i z niej, a potem szukamy rozrywki w telewizorze, znowu w pozycji siedzącej. Nie zawsze mamy na to wpływ, niestety taki tryb życia sprzyja rozwojowi takich chorób, jak hemoroidy , żylaki, zaparcia, nadciśnienie

Skąd się biorą hemoroidy?

Hemoroidy dotyczą osób w każdym wieku i są bardzo powszechną chorobą. Ryzyko ich wystąpienia wzrasta w czasie ciąży i po porodzie. Wynika z nadmiernego rozciągnięcia ścian naczyń krwionośnych w okolicach odbytu. Zdrowe hemoroidy to ulokowane w okolicach odbytu guzki, które uszczelniają jego ujście. Kiedy nic się z nimi nie dzieje, nie odczuwamy ich obecności.

Choroba hemoroidalna pojawia się wtedy, kiedy w obrębie guzków dochodzi do stanu zapalnego – stają się nadmiernie rozciągnięte i wewnątrz ich struktur zaczyna zalegać krew.

Pierwsze symptomy hemoroidów

Początek rozwoju choroby hemoroidalnej wiąże się z rozwojem stanu zapalnego. Pojawia się swędzenie, ból, uczucie dyskomfortu i wrażenie niecałkowitego wypróżnienia, także krwawienie.

Nieleczony stan zapalny hemoroidów może prowadzić do bardzo poważnych powikłań, dlatego sprawę zawsze należy skonsultować z lekarzem i rozpocząć działania – lecznicze oraz profilaktyczne.

Jak zapobiegać hemoroidom?

  • Regularnie się ruszaj. Aktywność fizyczna jest kluczowa, ponieważ napędza metabolizm i pobudza perystaltykę jelit, regulując procesy trawienne.
  • Jedz zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu. Siedzenie w jednym miejscu sprzyja spożywaniu zbyt dużej ilości kalorii, niż potrzebuje tego organizm. Ciężkostrawne posiłki, których nie jesteśmy w stanie zużyć, zalegają w układzie pokarmowym i rozregulowują trawienie. Picie odpowiedniej ilości wody codziennie jest kluczowe dla zachowania prawidłowych funkcji metabolicznych.
  • Wybieraj przewiewną bieliznę. To ważne, aby skóra oddychała, dlatego lepiej unikaj sztucznych materiałów.
  • Podczas pracy zmieniaj pozycję. Raz na jakiś czas wstań, przejdź kilka kroków, zrób skłon. Zmieniaj ułożenie ciała na fotelu.
  • Reaguj przy pierwszych objawach. Jeśli zauważasz pierwsze symptomy choroby hemoroidalnej – reaguj! Szybkie działanie pozwoli uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji możliwych w przypadku zaniedbań.
  • Poznaj leczenie uciskiem i polem magnetycznym. To nowatorskie podejście do choroby hemoroidalnej, które przynosi bardzo dobrze efekty, skutecznie redukując nieprzyjemne dolegliwości i umożliwiając normalne funkcjonowanie.