Jak podopieczni fundacji „Pokonaj raka” walczą ze słabościami

10-07-2014 | Posted by Natalia

Choroba nie przekreśla szans na realizację marzeń i powrót do normalnego życia – taki właśnie jest przekaz wspieranej przez SENSILAB Polska Fundacji „Pokonaj raka”.

Założona z inicjatywy Katarzyny Gulczyńskiej Fundacja nie tylko daje chorym nadzieję na powrót do normalnego życia, lecz także ociepla słowo „rak” oraz pokazuje pozytywne strony walki z chorobą. Bo ci, którzy podjęli wyzwanie i pokonali nowotwór, prowadzą teraz nowe życie – pełne optymizmu, energii i pomysłów na spędzanie każdego dnia.

Projekt "Szczyty życia"

Podopieczni Fundacji, którzy nie pozwolili, aby choroba weszła im na głowę, chcą teraz wejść na głowę Koronie Ziemi. Zdobyli już Elbrus, najwyższy szczyt Europy, a teraz planują kolejne wyprawy. Wcześniej odnieśli też sukces podczas wejścia na Kilimandżaro, gościli w Alpach w czasie trekkingu wokół masywu Mont Blanc, a w Ameryce Południowej wyruszyli na Aconcaguę.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Projekt „Szczyty życia” nie jest jednak jedynym prowadzonym przez Fundację. Równie dużą wagę przywiązuje ona do propagowania zdrowego trybu życia i rozwijania świadomości prozdrowotnej. Wspiera też organizacyjnie, merytorycznie oraz psychologicznie osoby chore, a także ich rodziny, tak aby wspólnie pokonały raka, a następnie cieszyły się pełnią życia.

 

 

 

News Tags