Egzotyczni pomocnicy w odchudzaniu

21-01-2014 | Posted by Natalia

Przełomowymi w pozbywaniu się zbędnych kilogramów naturalnymi składnikami okazały się afrykańskie mango i keton malinowy. Mają one udowodnioną skuteczność w redukowaniu tkanki tłuszczowej (głównie w okolicy brzucha) oraz w regulowaniu metabolizmu.

Otyłość to choroba, z którą boryka się coraz więcej osób. Jej przyczyny mogą być różne, np. mała aktywność fizyczna, niezdrowe odżywianie, stres, spożywanie alkoholu czy czynniki genetyczne. Wiele osób nie poddaje się jednak i zawzięcie walczy o wymarzoną wagę.

W takiej sytuacji pomocne może okazać się sięgniecie po suplementy, które wesprą nas w walce z nadwagą czy otyłością. Przełomowymi w pozbywaniu się zbędnych kilogramów naturalnymi składnikami okazały się afrykańskie mango i keton malinowy. Mają one udowodnioną skuteczność w redukowaniu tkanki tłuszczowej (głównie w okolicy brzucha) oraz w regulowaniu metabolizmu.

Afrykańskie mango

Ten rosnący w krajach afrykańskich owoc jest bogaty w liczne witaminy i minerały. Zawiera liczne witaminy oraz potas, miedź i kwasy omega 3.

Ponadto zawiera silny przeciwutleniacz – Irvingia gabonensis, który zmniejsza tkankę tłuszczową i zwiększa metabolizm, czyli prowadzi do szybszego spalania dostarczonych do organizmu kalorii. Afrykańskie mango ogranicza również napady głodu, który nieraz doprowadza do opustoszenia całej lodówki.

Nasiona afrykańskiego mango zawierają dużo błonnika, który na długo zapewnia uczucie sytości. Zmniejsza również poziom cholesterolu, działa przeciwzapalnie oraz wpływa korzystnie na poziom glukozy we krwi.

Ketony malinowe

Są to substancje zawarte w malinach, które regulują poziom adiponektyny – hormonu wytwarzanego przez tkankę tłuszczową. Wysoki poziom adiponektyny sprzyja redukcji masy ciała.

Keton malinowy zwiększa również poziom noradrenaliny, która wywołuje lipolizę, czyli rozkład tłuszczu. Mówiąc prościej: szybciej spalamy kalorie i przyspieszamy nasz metabolizm. Substancja ta wspomaga również leczenie stłuszczenia wątroby. Keton jest stosowany dodatkowy w przemyśle spożywczym jako aromat. Uznaje się go za bezpieczną substancję, a po spożyciu nie wywołuje skutków ubocznych.

Pamiętajmy, że najlepsze efekty można uzyskać, łącząc zdrowy tryb życia, zbilansowaną dietę, ćwiczenia i suplementy. Powinniśmy uzbroić się w cierpliwość i uparcie dążyć do zamierzonego celu. A warto, gdyż szczupła sylwetka to nie tylko atrakcyjny wygląd, lecz także mniejsze ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i innych poważnych dolegliwości.

News Tags