Dlaczego jestem ciągle głodny?!

22-07-2017

Kiedy wracasz po całym dniu pracy  do domu, Twoje myśli nieustannie krążą wokół jedzenia. Pomimo, że skonsumowałeś solidną kolacje to cały czas masz na coś ochotę. Bez przerwy penetrujesz lodówkę i wszystkie kuchenne szafki w poszukiwaniu czegoś „na ząb”. Znasz to prawda? Tylko czy na prawdę jest to głód, czy może problem tkwi, gdzieś indziej? 


Wcale nie jesteś głodny! 

Pewnie w tej stukasz się w głowę i patrzysz z niedowierzaniem, bo przecież burczy Ci w brzuchu i nie możesz się pohamować by czegoś nie zjeść. To musi być głód, prawda? 

Otóż nie! Dietetycy w tej kwestii są zgodni, większość z nas je z zupełnie innych powodów niż fizjologiczna potrzeba dostarczenia organizmowi paliwa. Najczęściej podjadamy z nudów lub ze stresu. Również pragnienie przez wielu mylone jest z głodem. Czasami wystarczy się napić, aby żołądek przestał domagać się posiłku. Brak wystarczającej ilości snu w ciągu doby często skutkuje  nadmiernym apetytem. 

Czasami trudno rozróżnić głód fizjologiczny od łaknienia emocjonalnego, czego skutkiem są często nadprogramowe kilogramy. Jeżeli nie jesteś pewny, czy faktycznie powinieneś zjeść coś w danym momencie, zastosuj sztuczkę: poczekaj 5 - 10 minut i zastanów się, czy nadal jesteś głodny. W międzyczasie wypij szklankę wody lub niesłodzonej herbaty. Jeżeli chęć sięgnięcia po coś do jedzenia nieosłabła, oznacza to, że Twój żołądek faktycznie domaga się czegoś do jedzenia. W takim wypadku możesz zjeść pełnowartościowy (!) bez wyrzutów sumienia. 

 

Błonnik 

Sekretem osób szczupłych jest spożywanie dużej ilości produktów zawierających błonnik. Regularne spożywanie owoców, warzyw, pełnoziarnistego chleba, makaronów i kasz gwarantuje długie uczucie sytości. Dzień zacznij od śniadania obfitującego w błonnik. Wyregulujesz w ten sposób poziom cukru we krwi i unikniesz napadów głodu. 

Świetnym sposobem pomagającym kontrolować apetyt jest napój PsylliSlim. Jedna saszetka suplementu wspomaga wszystkie aspekty odchudzania: powstrzymuje apetyt na słodycze, przyśpiesza trawienie i eliminuje uczucie ciężkości po posiłku. 

Dzięki regularnemu piciu PsylliSlim, ograniczysz ilość spożywanych kalorii, pozbędziesz się kilku centymetrów w talii oraz przywrócisz równowagę układu trawiennego. 

 

Jak to działa? 

Aktywne włókna błonnika pokarmowego zawarte w napoju PsylliSlim powodują, że węglowodany i cukry wolniej przedostają się do krwiobiegu. Dzięki temu unikniesz napadów głodu oraz nagłych wahań poziomu insuliny - głównej przyczyny odkładania się tkanki tłuszczowej. Błonnik wspomaga też produkcję dobrych bakterii jelitowych, które odpowiadają za właściwe funkcjonowanie układu pokarmowego.