Co zrobić, gdy Twoje ciało się zbuntuje?

30-09-2016

Twoje ciało to misternie zbudowany, idealnie dostrojony mechanizm, który pracuje bez żadnej przerwy. Przez całą dobę, nawet podczas snu zachodzi w nim miliardy procesów. Komórki przetwarzają tak ogromne ilości impulsów, jakim żaden istniejący komputer by nie podołał. Abyś był zawsze w dobrej formie, a Twoje ciało się nie buntowało, musisz dostarczać  mu świetnej jakości paliwa.

Nie zdajemy sobie sprawy z ogromu pracy wykonywanej codziennie przez  ludzki organizm.  Procesy, takie jak: trawienie, krążenie krwi, pocenie czy eliminacje toksyn, przyjmujemy za pewnik. Zachodzą one  bez udziału naszej świadomości i wydają się tak naturalne, jak oddychanie.  Dopiero, kiedy pojawią się problemy, zaczynamy doceniać rzeczy wcześniej dla nas oczywiste. Jeżeli nie zadbasz w odpowiedni sposób o swoje ciało, ono prędzej czy później ogłosi strajk!

Kiedy organizm nie może już udźwignąć ilości zalegających w nim toksyn…                                                 

Żyjemy w bardzo zanieczyszczonym środowisku i otaczający nas świat w niczym nie przypomina, tego w którym wychowywali się nasi dziadkowe. Nasze  organizmy na każdym kroku napotykają substancje mające bezpośredni wpływ na ich kondycje i zdrowie. Mocno przetworzona żywność, chemia gospodarcza, produkty higieny osobistej, metale ciężkie, spaliny, szkodliwe związki  w zabawkach i przedmiotach codziennego użytku, odciskają piętno na naszym samopoczuciu.  Główną rolę w procesie detoksykacji organizmu pełni wątroba, jednak w obliczu współczesnej cywilizacji często staje się ona bezsilna. Toksyny zaczynają się gromadzić w naszym ciele. Dochodzi wówczas do tak zwanego „zakwaszenia organizmu”. 

Jak rozpoznać, że nasz organizm jest zakwaszony?

Nawet jeżeli próbujesz żyć zdrowo – uprawiasz sport, czytasz uważnie etykiety produktów spożywczych, a wizyta w budce z kebabem zdarza ci się od święta, nadal jesteś narażony na działanie wszechobecnych toksyn. Jesz warzywa, które rosną w kwaśnej glebie, wdychasz spaliny i używasz kosmetyków zawierających metale ciężkie. Osoby palące papierosy i pijące alkohol, znajdują się w grupie szczególnie narażonych na zakwaszenie organizmu. Aby poznać  jego pierwsze objawy, należy bacznie wsłuchać się w swoje ciało. Znakami ostrzegawczymi są:

- chroniczny brak energii i złe samopoczucie

-  drażliwość i zmiany nastroju

- problemy z układem pokarmowym

- obniżona odporność

- stałe „pociąganie” nosem

- problemy skórne i nieprzyjemny zapach ciała

- bóle mięśni i stawów

- zapalenie dziąseł i nieświeży oddech

- przyrost masy ciała

 

Jak możesz pomóc swojemu organizmowi?

Wyobraź sobie, że masz samochód, który od dawna jeździł na złym paliwie,  nie stał w garażu i nie był regularnie serwisowany.  Co robisz? Najprawdopodobniej najpierw zafundujesz mu pełny przegląd i naprawę wszystkich usterek, a potem zaczniesz odpowiednio o niego dbać i postarasz się już więcej nie dopuścić do takich zaniedbań. Z organizmem należy postąpić analogicznie. Wizytą w warsztacie będzie dla nas 10-dniowy program detoksykacji „10-Days Detox”. Jest to kompleksowy program składający się z: trzech naturalnych suplementów, listy produktów dozwolonych i zabronionych podczas oczyszczenia organizmu oraz wsparcia naszego konsultanta. Połączenie diety i suplementów ma na celu:

  1. przyśpieszenie procesu detoksykacji
  2. wsparcie i ochronę wątroby
  3. zapewnienie prawidłowej pracy jelit

Po skończonej kuracji należy zadbać o odpowiednią ochronę organizmu, dietę oraz aktywność fizyczna. Do dzieła!