Co pomoże Ci zwalczyć kaca

23-01-2014 | Posted by Natalia

Najlepszym sposobem na uniknięcie kaca jest dostarczenie organizmowi składników potrzebnych do regeneracji, a także tych, których utratą grozi spożycie większej ilości alkoholu.

alcohol

Witamina C – posiada właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu wspomaga regenerację i odżywia organizm. Najlepszym jej źródłem są owoce cytrusowe, ale jeśli nie mamy akurat pod ręką cytryny, możemy sięgnąć po suplementy diety, np. te na bazie aceroli.

Witamina B12 – bierze udział w przemianach substancji odżywczych w organizmie, a także odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego. Znajduje się w produktach mięsnych, rybach, nabiale i jajkach.

Woda – podejrzewa się, że to właśnie odwodnienie jest głównym powodem porannego bólu głowy po imprezie. Najlepiej, jeśli już podczas wieczoru będziemy uzupełniać braki spowodowane przez alkohol. Koniecznie wypijmy także 2-3 szklanki wody przed snem i po przebudzeniu.

Potas – jego niedobór powoduje osłabienie organizmu. Najwięcej potasu znajdziemy w soku pomidorowym, który poza tym dostarczy nam także żelaza, witamin oraz dużą ilość likopenu, który jest jednym z przeciwutleniaczy. Może warto więc polubić ten napój?

Magnez – objawami niedoboru są drżenie mięśni, skurcze łydek, rozdrażnienie i  zaburzenia snu. Dużo magnezu znajduje się gorzkim kakao, ale najszybszym sposobem dostarczenia tego pierwiastka do organizmu są popularne suplementy diety.

Glukoza – jest podstawowym źródłem energii dla procesów zachodzących w organizmie, znajdziemy ją m.in. w miodzie.

Cysteina – jest jednym z aminokwasów odgrywających ważną rolę w detoksykacji organizmu. Dużo cysteiny zawierają kurze jaja, warto więc włączyć je do swojej diety, szczególnie gdy zdarzyło nam się wypić nieco więcej.

News Tags