Błonnik dla zdrowia i sylwetki

19-02-2018

Diega bogata w błonnik przyniesie wiele korzyści. Zadba o nasze zdrowie, a także szczupła sylwetkę.

Błonnik znajdziemy w owocach, warzywach oraz produktach zbożowych z pełnego ziarna. Błonnik jest włóknem pokarmowym, nietrawionym przez organizm człowieka. Dzięki temu przemierza przez cały układ pokarmowy, wymiatając resztki pokarmowe razem z toksynami niczym miotełka.

 

Na straży odchudzania

Produkty bogate w błonnik sycą nas na dłużej, ponieważ zwiększa się objętość takiego pokarmu. Pomagają stabilizować poziom glukozy po posiłku, chronić przed wahaniami cukru. Dzięki takim mechanizmom nie zjemy więcej niż potrzebujemy i ustrzeżemy się przed napadami wilczego głodu.

Błonnik kochają nasze jelita, a dokładniej pożyteczne bakterie, które je zasiedlają. Odpowiednia dawka tych włókien pomaga utrzymać jelita w doskonałej formie. Dzięki temu trawienie jest sprawne i szybkie!

 

Ile błonnika dziennie?

Żywieniowcy podają, że powinniśmy dostarczać błonnika w ilości 20-40 g dziennie. Tymczasem przeciętny Polak spożywa go jedynie 15 g dziennie.

 

Co jeść?

Zachęcamy do spożywania błonnika w postaci warzyw i owoców (dokładnie w tej kolejności). Zrezygnuj z białego pieczywa na rzecz pełnoziarnistego. Zamiast mięsa na obiad sięgnij czasem po rośliny strączkowe.

Jeśli mimo wszystko nie jesteś w stanie dostarczyć organizmowi wystarczającej ilości błonnika, jesz mało warzyw, żyjesz w pośpiechu – sięgnij po błonnik w formie suplementu.

 

Kup PsylliSlim w specjalnej ofercie cenowej!

 

PsylliSlim to  rozpuszczalny błonnik z nasion babki indyjskiej (łac. Psyllium). Działa jak łagodny środek przeczyszczający, pomaga zmniejszyć ochotę na słodycze i ograniczyć ilość spożywanych posiłków.

PsylliSlim to produkt dla Ciebie, jeśli:

  • cierpisz na zaparcia i kłopoty trawienne
  • marzysz o mniejszym obwodzie talii
  • trudno jest Ci zrezygnować z ulubionych potraw - zwłaszcza słodkich
  • nie potrafisz kontrolować ilości spożywanych posiłków - jesz zbyt często lub zbyt dużo
  • stale odczuwasz głód