Analiza składu ciała - podstawa skutecznego odchudzania

07-07-2014

Waga łazienkowa jako narzędzie do mierzenia swoich postępów w odchudzaniu już dawno przestała być skuteczna. Jeśli chcesz wiedzieć, ile naprawdę musisz schudnąć, wypróbuj o wiele nowocześniejsze i bardziej wiarygodne urządzenia - analizatory składu ciała.

Jak to działa?

Analizator składu ciała to profesjonalne urządzenie, które wskazuje nie tylko Twoją wagę czy BMI, lecz także o wiele ważniejsze parametry, takie jak masa Twoich mięśni, kości, ilość wody w organizmie, zawartość tkanki tłuszczowej, podstawowa przemiana materii czy wiek metaboliczny Twojego ciała. Dzięki temu masz pewność, że Twoje nadprogramowe kilogramy i zbędne centymetry w talii to tłuszcz, a nie na przykład nadmiar wody i obrzęki spowodowane zaburzeniami hormonalnymi.

Przebieg analizy

Analiza składu ciała za pomocą takiego nowoczesnego urządzenia jest szybka i nieinwazyjna. Zależy od rodzaju sprzętu, np. profesjonalne analizatory znanej marki Tanita wymagają ustawienia stóp w wybranych punktach wagi, a niektóre modele dodatkowo trzymania w dłoniach specjalnych uchwytów. To właśnie przez nie przepływa całkowicie bezpieczny prąd o bardzo niskim natężeniu. Przechodzi on przez cały organizm - swobodnie przez płyny i mięśnie, z pewnym oporem zaś przez tkankę tłuszczową. Te sygnały są podstawą do obliczenia przez urządzenie składu ciała, a także rozmieszczenia tłuszczu i mięśni w poszczególnych partiach ciała.

Jak analizować wyniki?

Po wykonaniu analizy za pomocą Tanity otrzymuje się wydruk wszystkich wyników badania. Znajdujące się w nim informacje na początku mogą okazać się skomplikowane, dlatego warto, aby zapoznał się z nimi, a następnie wytłumaczył Ci specjalista - na przykład doświadczony dietetyk. Podpowie on, co oznaczają poszczególne parametry, jak mogą one wpływać na stan Twojego zdrowia, a także co należy robić, aby je poprawić. Wynik takiej analizy będzie także idealną podstawą do stworzenia indywidualnego programu dietetycznego, który pomoże Ci schudnąć lub przybrać na wadze - w zależności od Twoich preferencji.

Gdzie wykonać analizę składu ciała?

Urządzenia marki Tanita dostępne są w profesjonalnych klubach fitness oraz poradniach dietetycznych, również w Strefie Zdrowia i Urody Sensilab w warszawskim centrum handlowym Blue City. Nie musisz umawiać się na wizytę - możesz tam przyjść w dogodnym dla siebie momencie, skorzystać ze specjalistycznego analizatora Tanita i porozmawiać z naszym dietetykiem. A jeśli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, zwiększyć masę mięśniową lub przybrać na wadze, możesz również zapisać się na konsultacje. Wtedy otrzymasz przygotowany z myślą o Tobie program dietetyczny, a także zostaną zaplanowane wizyty kontrolne, podczas których dietetyk będzie sprawdzał Twoje postępy. Sprawdź więc skład swojego ciała i zmień go na lepsze - z nami to proste!

 

Sensilab poleca:

30 Days Slim

Kompletny program odchudzający: dieta, ćwiczenia i zestaw suplementów, dzięki którym schudniesz w 30 dni!