Afrykańskie mango działa – badania kliniczne

21-01-2014 | Posted by Natalia

Badania zostały przeprowadzone w Kamerunie, w Afryce. Trwały 10 tygodni i objęły 102 walczące z nadwagą osoby (BMI powyżej 26) w wieku od 19 do 50 lat – zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Podzielono je losowo na 2 grupy: pierwsza otrzymywała 2 razy dziennie afrykańskie mango, druga placebo.

Wszyscy jedli tak dużo, jak byli do tej pory przyzwyczajeni. Osoby dotychczas nieaktywne fizycznie miały również nie stosować dodatkowych ćwiczeń. 30 minut przed obiadem i kolacją pierwszej grupie podawano 150 mg afrykańskiego mango, a drugiej placebo.

Na początku badania oraz po 4, 8 i 10 tygodniach mierzono procentową zawartość tkanki tłuszczowej, masę ciała, obwód talii, ilość glukozy we krwi, cholesterolu całkowitego, cholesterolu złego i objawy pojawiających się stanów zapalnych.

Wyniki zostały opublikowane w 2009 roku w specjalistycznym czasopiśmie „Lipids in Heath and Disease”. Wykazały, że osoby, którym podawano afrykańskie mango, straciły ponad 6% masy ciała, a poprawie uległy także parametry metaboliczne(osocze, cholesterol całkowity, cholesterol LDL, poziom glukozy we krwi, białka C-reaktywnego, adiponektyny i leptyny). Obniżyło się również ciśnienie. Co ważne, nie odnotowano żadnych skutków ubocznych wpływających na zdrowie uczestników badania.

U pacjentów przyjmujących w tym samym czasie placebo nie zauważono zmian ani utraty wagi, a tym samym dowodzi jednoznacznie że Mango afrykańskie działa!

Dodatkowe informacje na temat badań:

http://clinicaltrials.gov/ct2/show/record/NCT00645775

http://www.drugs.com/npp/african-mango.html

Polecane produkty:

Mango - oferta regularna

News Tags