7 produktów, które pokochasz za pomoc w odchudzaniu

20-05-2016

Wszystko co jemy, wpływa na nasz organizm. Oto 7 produktów, które zwalczają stany zapalne i pomogą Ci w walce z tkanka tłuszczową.

Owoce i warzywa

owoce i warzywa

Wszystkie owoce i warzywa, dzięki dużej zawartości błonnika, pomagają zwalczyć stany zapalne, dlatego zadbaj o to, a by znalazły się codziennie w Twojej diecie. Szczególnie skup się na jabłkach, jagodach, brokułach, pieczarkach, papai, ananasie i szpinaku.

Zielona herbata

zielona

Śmiało można powiedzieć, że to odchudzający napój, która wspomaga walkę z tkanką tłuszczową i ma właściwości przeciwzapalne.

Tłuszcze nienasycone

migdały

Tłuszcze nienasycone pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu i przyczyniają się do zmniejszenia stanu zapalnego. Znajdziesz je w oliwie z oliwek, w migdałach i awokado.

Kwasy tłuszczowe Omega 3

tabl

Są korzystne dla całego organizmu, zwłaszcza serca, oczu i kości. Badania wykazały, że wspierają też walkę z utratą masy ciała. Doskonałym źródłem kwasów Omega 3 są orzechy włoskie, nasiona lnu i ryby (zwłaszcza łosoś).

Przyprawy

czosnek

Niektóre przyprawy, takie jak czosnek, cynamon, imbir i pikantna papryka mają silną moc w zwalczaniu stanów zapalnych. Korzystaj z nich tyle, ile to możliwe.

Woda

woda

Odpowiednie nawodnienie jest niezbędne, aby walczyć ze zbędnymi kilogramami i pozbyć się toksyn z organizmu.

Produkty pełnoziarniste

ziarno

Są bogate w błonnik, który pomaga kontrolować ilość insuliny w organizmie. Wysoka zawartość witaminy B przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego organizmu.