6 porad, jak skutecznie oczyścić ciało z toksyn

29-09-2014 | Posted by Natalia

Zanieczyszczony organizm nie tylko jest bardziej podatny na choroby. Jeśli w Twoim ciele znajduje się zbyt dużo toksyn, trudniej jest Ci schudnąć, masz problemy z trawieniem, wypadaniem włosów, niedoskonałościami skóry czy z zasypianiem. Jak tego uniknąć?

1. Zacznij od kuchni

Przed rozpoczęciem detoksykacji pozbądź się ze swojej kuchni wszystkiego, co dostarcza Twojemu organizmowi toksyn. Są to przede wszystkim produkty przetworzone i te z dużą ilością cukru. Na czas oczyszczania zapomnij więc o wszelkich ciastkach, czekoladzie i innych słodyczach. Twoi domownicy nie mogą bez nich żyć, dlatego zawsze masz ich zapasy w kuchni? Zaproponuj im wspólne pozbywanie się toksyn.

2. Pij jak najwięcej wody

Ułatwia ona pozbywanie się toksyn z organizmu. Nie odczuwasz pragnienia? To wcale nie znaczy, że możesz zapomnieć o nawadnianiu organizmu! Na początku zaplanuj np. picie szklanki wody co godzinę. Możesz dodać do niej kilka plasterków świeżego ogórka, cytrynę lub miętę. Z czasem organizm przyzwyczai się i sam zacznie przypominać Ci, że musisz go lepiej nawodnić.

3. Zadbaj o dawkę ruchu

Rozciąganie, joga, spacery, bieganie, jazda na rowerze... Możliwości jest naprawdę dużo, nawet jesienią! To aktywność fizyczna odpowiada bowiem za układ limfatyczny, który odgrywa z kolei główną rolę w procesie detoksykacji. Aby działał sprawnie i nie powodował zatrzymywania się wody w Twoim ciele, musisz zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu.

4. Nie zapominaj o przyjemnościach

Aromatyczna kąpiel, ulubiona muzyka, świece, relaksacyjny masaż czy peeling całego ciała są równie ważne, jak odpowiednie odżywianie. Znajdź więc chwilę na taki rodzaj detoksykacji, który oczyści nie tylko Twoje ciało, lecz także umysł. Zaplanuj sobie odprężający wieczór pod hasłem "detoks", a od razu poczujesz się lepiej.

5. Postaw na odpoczynek

Aby skutecznie usunąć z organizmu toksyny, musisz pozwolić mu również się zregenerować. Detoksykacja jest dla niego pewnym szokiem, dlatego będzie potrzebował dodatkowego odpoczynku. Sen jest więc bardzo ważnym elementem skutecznej kuracji oczyszczającej. Postaraj się więc kłaść wcześniej spać, a jeśli tylko będziesz mieć taką możliwość, śpij chociaż pół godziny dłużej. 7 godzin powinno być Twoim minimum.

6. Działaj w grupie

Nic tak nie działa, jak wzajemna motywacja. Zaangażuj więc do zabawy przyjaciół i wspólnie zaplanujcie detoksykację. Będzie ona o wiele łatwiejsza, kiedy będziesz wiedzieć, że możesz liczyć na wzajemne wsparcie. Pamiętaj - razem łatwiej unikniecie drobnych grzeszków czy podjadania ulubionych słodyczy. Do dzieła!

News Tags