5 mitów na temat cellulitu

21-07-2017

 Masz cellulit? Nie przejmuj się nie jesteś sama! Prawie 90% kobiet na całym świecie zmaga się z takim samym problemem. Mają go kobiety starsze, młodsze, szczupłe i otyłe, wysportowane i te, które ze wysiłkiem fizycznym mają niewiele wspólnego. Nie oznacza to jednak, że walka z nim jest z góry skazana na przegraną. Zanim rozpoczniesz walkę z cellulitem, musisz jednak poznać dobrze jego naturę. Przedstawiamy 5 mitów na temat największego wroga wszystkich kobiet - skórki pomarańczowej! 

 

1# Cellulit mają tylko kobiety - NIE PRAWDA! 

Wiele osób żyje w przeświadczeniu, że skórka pomarańczowa jest typowo kobiecą przypadłością. Tymczasem statystyki pokazują, że 1 na 10. mężczyzn cierpi z powodu cellulitu. 

 

2# Cellulit znika wraz z wiekiem - NIE PRAWDA! 

Często wierzymy, że cellulit jest przypadłością nastolatek i młodych kobiet, u których gospodarka hormonalna działa na najwyższych obrotach. Niestety nie jest to prawda.Wraz z wiekiem układ krążenia staje się coraz mniej wydolny, a skóra nie produkuje już wystarczających ilości kolagenu. Powoduje to spadek elastyczności ciała i silniejsze uwidocznienie cellulitu. 

 

3# Osoby szczupłe i wysportowane nie mają cellulitu - NIE PRAWDA! 

Jeżeli uważasz, że Twoja szczupła koleżanka z pracy nie ma cellulitu, to wielce prawdopodobne, że się mylisz. Cellulit jest przypadłością, która dotyka kobiety w każdym wieku i rozmiarze. Mają go nawet modelki! 

 

4# „Jeżeli schudnę, to na cellulit również zniknie” - NIE PRAWDA! 

Sama utrata kilogramów nie spowoduje, że skórka pomarańczowe w cudowny sposób zniknie. Odpowiednia dieta i ruch na pewno zmniejszą widoczność cellulitu, jednak mogą okazać się niewystarczające. 

 

5# Cellulit jest skutkiem nadmiaru toksyn w organizmie - NIE PRAWDA! 

Jest to może nie tyle całkowity mit, co półprawda. Głównymi przyczynami powstawania cellulitu są złogi tłuszczu, które hamują przepływ kolagenu do komórek skóry, słabe krążenie, zaburzenia gospodarki hormonalnej oraz nadmierne gromadzenie wody w organizmie.