4 korzyści detoksu, o których nie miałeś pojęcia

25-01-2018

Żyjemy w świecie pełnym zanieczyszczeń, które przedostają się do naszego organizmu wraz z jedzeniem, powietrzem, kosmetykami i chemią użytkową. Jeżeli cenisz swoje zdrowie i pragniesz, jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją, postaraj się przynajmniej dwa razy do roku przeprowadzić proces gruntownej detoksykacji. Tego rodzaju oszczanie nie tylko poprawi Twoje samopoczucie, ale także korzystnie wpłynie na Twój wygląd i zdrowie. 


Wszyscy wiemy, że kilkudniowe kuracje oczyszczające poprawiają trawienie i napędzają metabolizm. Czy wiedziałeś, że oprócz tego detoks: 

 

1. Redukuje stres 

Alkohol, cukier i kofeina przyczyniają się do nadmiernego obciążenia nadnerczy i podwyższenia poziomu kortyzolu (hormonu stresu) we krwi. Długotrwałe utrzymywanie kortyzolu na zbyt wysokim poziomie może prowadzić do uszkodzenia wątroby (stłuszczenie wątroby) oraz otyłości brzusznej. Dzięki detoksykacji zapanujesz nad procesami chemicznymi zachodzącymi w organizmie. Zarówno Twoje ciało, jak i umysł Ci za to podziękują! 

 

2. Zmniejsza apetyt 

Organizm obciążony toksynami nie przyswaja składników odżywczych zawartych w jedzeniu. Do mózgu wysyłane są wówczas sygnały alarmujące o braku ważnych mikroelementów, które są często interpretowane jako głód.

Jesz, ale Twoje łaknienie nie jest zaspokojone? To może być objaw przeciążenia toksynami. 10-dniowy Detoks pozwoli Ci zapanować nad nadmiernym apetytem! 

 

3. Zwiększa energię w ciągu dnia 

W pierwszych dniach detoksu możesz czuć się przemęczony i ociężały. To uczucie szybko minie! Większość osób stosujących kuracje oczyszczającą potwierdziło - poziom energii wzrasta wraz ze stopniową eliminacją toksyn! Szybsze trawienie i przyswajanie większej ilości składników odżywczych z pożywienia sprawią, że staniesz się ożywiony i gotowy do działania. 

 

4. Pomaga redukować masę ciała 

Ciało wolne od toksyn to szczupłe ciało. Dlaczego? 

Obciążona i zanieczyszczona wątroba nie jest w stanie dobrze pełnić swoich obowiązków. Zamiast rozkładać tłuszcz, skupia się wyłącznie na walce z toksynami. W takiej sytuacji żadna dieta i ćwiczenia nie sprawią, że schudniesz…