10 produktów na płaski brzuch

05-12-2014 | Posted by Natalia

Czy wokół Twojego brzucha i talii zgromadziło się ostatnio więcej tkanki tłuszczowej? Tak, dziękujemy za to zimie! Zanim jednak nadejdą cieplejsze dni i wróci nam ochota do ćwiczeń, wypróbuj 10 produktów pełnych błonnika, który pomoże Ci pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha:

1. Cytryna

Dodawanie cytryny do herbaty lub wody, którą pijesz w ciągu dnia, przyspiesza efekty odchudzania i ma działanie łagodzące, które może pomóc zmniejszyć wzdęcia. Jeśli nie lubisz pić wody mineralnej, a zamiast niej często wybierasz słodkie napoje gazowane, to woda z cytryną okaże się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

2. Awokado

Ten wyjątkowy owoc zawiera mnóstwo zdrowych jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, które pomagają spalać tkankę tłuszczową. Awokado dostarcza też sporo energii, dzięki czemu na dłużej zapewnia uczucie sytości i zapobiega nagłym napadom głodu.

3. Orzechy

Orzechy i masło orzechowe mają wysoką zawartość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, które jak udowodniono zmniejszają zawartość tkanki tłuszczowej wokół brzucha. Dodawaj więc garść nerkowców lub migdałów do swojego śniadania lub podwieczorku. Staraj się jednak wybierać orzechy bez soli, panierek i innych dodatków.

4. Łosoś

Ryby te są pełne kwasów tłuszczowych omega-3, które pomagają przyspieszyć przemianę materii. To dzięki temu Twoje ciało może o wiele szybciej spalać zbędny tłuszcz.

5. Nasiona chia

To prawda, wyglądają bardzo niepozornie. Ale nasiona chia to najprostszy sposób, aby wzbogacić swoją dietę o błonnik, białko, zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3 i wiele innych składników, które pomogą Ci pozbyć się zbędnych kilogramów.

6. Maliny

Maliny, truskawki i jagody są bardzo bogate w błonnik, dzięki czemu na dłużej zapewniają uczucie sytości. To także idealne źródło witaminy C, która pomaga poprawić odporność i poprawia stan skóry.

7. Szpinak

Czy jest tu ktoś, kto jeszcze nie przekonał się do szpinaku? Ma on bardzo wysoką zawartość składników odżywczych, a przy tym jest niskokaloryczny, dlatego tak bardzo go kochamy i dodajemy do swojej diety. Zawiera przy tym więcej błonnika niż inne warzywa liściaste i jest doskonałym źródłem witamin C, K, żelaza, magnezu i potasu.

8. Jogurt grecki

Badania pokazały, że u tych osób, które dostarczają swojemu organizmowi wapń z jogurtu, a nie z innych produktów mlecznych, znajduje się więcej zdrowych bakterii. To one odpowiadają za sprawne trawienie i zapobiegają wzdęciom.

9. Fasola

Wśród niektórych cieszy się złą sławą, ponieważ zwykło się uważać, że powoduje wzdęcia. W rzeczywistości jednak pomaga spalać tłuszcz, wzmacniać i rozwijać mięśnie oraz regulować trawienie. Na długo zapewnia też uczucie sytości, dzięki czemu jest mniej prawdopodobne, że wieczorem dopadnie Cię wilczy apetyt.

10. Grzyby

Istnieją liczne badania naukowe, które wskazują na ścisły związek pomiędzy nadwagą a niedoborem witaminy D. To ona może pomóc w pozbywaniu się zbędnych kilogramów, a grzyby są jedynym jej naturalnym źródłem. Warto o tym pamiętać szczególnie zimą, kiedy mamy minimalny kontakt ze słońcem, które stymuluje produkcję witaminy D w naszym organizmie.

News Tags